Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

przepływomierz ultradźwiękowy w procesach regulacji temperatury

Procesy kontroli temperatury, takie jak chłodzenie lub ogrzewanie w przetwórstwie metali lub tworzyw sztucznych, muszą przebiegać płynnie, aby zapewnić jakość produktu. Oznacza to, że przepływomierze stosowane w obwodach muszą również działać niezawodnie. Jednocześnie jednak wymagane są również duże zakresy pomiarowe, aby można było rejestrować zarówno objętości robocze, jak i małe nieszczelności. Prezentując ultradźwiękowe przepływomierze Bürkert, specjalista w dziedzinie kontroli przepływów, oferuje po raz kolejny praktyczne rozwiązanie.

Przy zakresach pomiarowych od 0,3 do 75 l/min i 0,05 do 10,5 l/min, są one odpowiednie dla małych i dużych przepływów z dynamiką pomiaru 1:250. Ponieważ technologia ultradźwiękowa wykorzystuje metodę różnicy czasu przejazdu bez ruchomych części, przepływomierze są niewrażliwe na zanieczyszczenia i praktycznie bezobsługowe. Czujnik temperatury jest już zintegrowany, a dzięki modułowej budowie przepływomierze ultradźwiękowe można szybko i łatwo zamontować zarówno w rurociągach pionowych jak i poziomych.

Mocowania z mosiądzu lub ze stali

Przepływomierze ultradźwiękowe składają się z modułu elektronicznego, elementu pomiarowego oraz mosiężnej lub stalowej złączki do podłączenia do instalacji. W wersji kartridżowej lub nabojowej, moduł pomiarowy można w razie potrzeby wyjąć z mocowania. W wielu przypadkach upraszcza to montaż i umożliwia również czyszczenie elementu pomiarowego. Bez mocowania, w rozwiązaniach blokowych element pomiarowy może być również wspawany. W razie potrzeby firma Bürkert może łączyć przepływomierze ultradźwiękowe w kompletne systemy, zatwierdzone i certyfikowane zgodnie z odpowiednimi wymogami. Niezawodne, elastyczne przepływomierze o szerokim zakresie pomiarowym są więc dostępne dla różnych procesów regulacji temperatury.

Moja lista do porównania