Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Wielkie otwarcie nowej siedziby Bürkert Fluid Control Systems w Huntersville (USA)

 

Zaledwie dwa lata mijają, od czasu gdy współpracownik Bürkert Fluid Control Systems i przedstawiciel County Mecklenburg, regionalnego towarzystwa rozwojowego Lake Norman (LNED) oraz miasta Huntersville, Północna Karolina, w samym środku obszaru polno-leśnego położyli kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Bürkert, obejmującej swym zasięgiem prawie 40 ha. Na początku kwietnia nowa centrala w Stanach Zjednoczonych zostaje otwarta.

Bürkert Fluid Control Systems jest jednym z wiodących na świecie producentów systemów pomiarowych, sterowania i regulacji dla cieczy i gazów. Na początku tej pełnej sukcesów historii nie było nic prócz idei założyciela przedsiębiorstwa Christiana Bürkerta. W roku 1954 znalazł on obszar związany z pierwszym elektrozaworem, w którym Bürkert obraca się do dziś: fluidyka, czyli pomiary, sterowanie i regulacja cieczy i gazów. Z upływem czasu przedsiębiorstwo skoncentrowało się przede wszystkim na dopasowanych, indywidualnie konstruowanych rozwiązaniach systemowych – również w nowej centrali Bürkert w USA. Dnia 3 kwietnia 2017 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kompleksu budynków o powierzchni 16.000m², wykonanego według projektu WHN+ Architects. Pod koniec 2016 roku projekt ("Design-Build") odznaczony Eagle Award przez generalnych przedsiębiorców związku "Associated Builders & Contractors of the Carolinas".

Aktualnie już 100 współpracowników wypełnia życiem budynek, składający się z oszklonej na całej wysokości części biurowej oraz dwupiętrowego atrium, przebiegającego przez cała długość budynku. Pomyślano również o własnym przeznaczonym dla współpracowników Indoor-Fitness-Center z boiskiem do koszykówki. 366 modułów solarnych na dachu dostarcza 43,7 kW prądu do budynku (ewentualnie do sieci, jeśli moc nie zostanie spożytkowana na miejscu). Aby oszczędzać sztuczne światło, cztery duże okna dachowe oraz 14 tub solarnych dostarcza naturalne światło do klimatyzowanych pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych. Obszar produkcyjny obejmuje dwa oddzielne warsztaty z maszynami CNC, składającymi bloki zaworowe. W sterylnym pomieszczeniu klasy 10.000 (wg amerykańskiej normy FED STD 209E) składane i testowane są systemy wentylacyjne.

Poprzez wybudowanie kompleksu Bürkert włącza się w rozwój miasta Huntersville oraz regionu Charlotte, szczególnie przez stworzenie dzięki tej ekspansji nowych miejsc pracy. Cały kompleks opiera się na miejscowych dostawcach i produktach.  Wystrój recepcji i stoły w salach konferencyjnych zostały wykonane przez miejscowych rzemieślników, na skrzynki z roślinami stojącymi w środku budynków użyto starego drewna pochodzącego ze stojących w pobliżu stodół, a drzewo, które niestety rosło w miejscu nowo powstających budynków, przerobiono na liczne stoły. Na uroczyste otwarcie dnia 03 kwietnia zostali zaproszeni miejscy politycy, lokalni przedsiębiorcy, współpracownicy i klienci. Oprócz krótkiej ceremonii i zwiedzania kampusu zorganizowano również poczęstunek złożony z regionalnych specjałów zgodnie z mottem "A Taste of North Carolina".

Moja lista do porównania