Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Typ 2380 – zawór wielostronny z oddzieleniem medium

Bürkert prezentuje 2- drogowe zawory regulacyjne mieszkowe dla małych przepływów

Poprzez typ 2380 Bürkert dowodzi, że standaryzacja i indywidualizacja w jednej koncepcji zaworu jest możliwa. Kompaktowy zawór regulacyjny mieszkowy z higienicznym designem dla mediów neutralnych i agresywnych otwiera liczne możliwości zastosowania aż po całkowicie nowe rozwiązania systemowe.

Nowy 2- drogowy zawór regulacyjny mieszkowy marki Bürkert jest sterowanym pneumatycznie zaworem procesowym z napędem jednostronnego działania. Mieszek z PTFE gwarantuje bezpieczny rozdział medium i napędu. Zawór został skonstruowany specjalnie dla obszaru higiena i nadaje się w szczególności do trudnych zadań regulacyjnych z mikroprzepływami, do których nie można użyć zaworów membranowych.  Szczególnym obszarem zastosowania jest produkcja żywności i napojów, przemysł farmaceutyczny, biofarmaceutyczny i kosmetyczny, a także chemiczny w zakresie delikatnych środków czystości. Zawór dostępny jest z przyłączami o średnicy od DN6 do DN20, które mogą być zestawiane z różnymi średnicami gniazda od 3 mm do 10 mm. Napęd ze względu na swoje małe rozmiary warunkuje zwartą konstrukcję i krótkie czasy reakcji zaworu. Czas reakcji zaworu typu 2380 wynosi zwykle poniżej jednej sekundy.

Różne możliwości zestawiania

Standardowy zawór regulacyjny mieszkowy uzupełnia ofertę ELEMENT i może być zestawiany z różnymi zaworami regulacyjnymi z pozycjonerem typ 869x z serii ELEMENT i z różnymi zakończeniami (gwintowe, Clamp i do wspawania), a także ze sporą liczbą korpusów i rozwiązań blokowych, dzięki czemu staje się użytecznym i wszechstronnym elementem instalacji. Typ 2380 spełnia funkcje kontroli i sterowania gazami w procesach fermentacji i bioreaktorach oraz dozowania przy małych przepływach. Na przykład eksperci od fluidyki stworzyli już na bazie tego typu zaworu w pełni nowatorskie rozwiązanie systemowe do gromadzenia nadwyżek obojętnego azotu w zbiornikach na płyny i fermentatorach. Rozwiązanie blokowe składa się z czujnika ciśnienia, dwóch zaworów regulacyjnych mieszkowych i dwóch głowic sterujących ELEMENT. W przeciwieństwie do dotychczasowych obecnych na rynku koncepcji regulacji, to rozwiązanie systemowe zapobiega niezawodnie kontaminacji, tworzeniu piany i problemom z oczyszczeniem fermentatora.

Moja lista do porównania