Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Szybkie i pewne włączanie bez pneumatyki

Bürkert przedstawia nowe zawory odcinające z napędem elektrycznym do zastosowań specjalnych

Grupa zaworów procesowych z napędem uzupełnia program firmy Bürkert w zakresie napędów. Po wprowadzeniu zaworów regulacyjnych typu 3360 i 3361 grupa ekspertów od fluidyki z Ingelfingen prezentuje zawory ON/OFF z nepędem typ 3320 (skośny) i typ 3321 (prosty). Te zawory odcinające wyznaczają nowe standardy w zakresie wydajności, niezawodności i ekonomii oraz nadają się do zastosowania w aplikacji bez doprowadzenia sprężonego powietrza.

Poprzez uzupełnienie programu zaworów procesowych Bürkert o nowe zawory odcinające typ 3320/ 3321 aplikacje mogą być teraz całkowicie przestawione na napędy elektromotoryczne. Oba typy zaworów ON/OFF cechuje wysoka sprawność, która w niczym nie ustępuje napędom pneumatycznym. Napęd elektryczny wykorzystuje przy tym te same, uznane na rynku zawory pneumatyczne z grupy ELEMENT. Dzięki temu napędy mogą być stosowane zamiennie. Zawory z napędem są bardzo ekonomiczne poprzez znikome zapotrzebowanie na energię i oszczędność, biorąc pod uwagę całą instalację. Szczególną zaletą rozwiązania zastosowanego przez Bürkert jest blokada, która unieruchamia zawór bez dalszego zużycia energii. W przypadku awarii elektrycznej bezpieczeństwo instalacji jest zapewnione przez opcjonalną baterię SAFEPOS energy-pack. Pozycja zaworu widoczna jest dzięki mechanicznemu wskaźnikowi; lampka LED 360° pokazuje podczas pracy pozycję i status. Możliwe jest również awaryjne ręczne przestawienie. Prędkość zamykania jest regulowana, aby instalacje i połączenia rurowe chronić przed nagłym wzrostem ciśnienia. Zawory ON/OFF reagują bez opóźnień na sygnały procesowe i zapewniają szybkie odcięcie przepływu w ciągu 3-4 sekund, jeśli to konieczne.

Higieniczne, wytrzymałe i wysokiej jakości

Zawory odcinające typu 3320 / 3321 w komunikacji feldbus składają się wyłącznie z najwyższej jakości komponentów. Ruch linearny jest prowadzony przez bezszczotkowy napęd DC i przekładnię obiegową przez śrubę pociągową. Obudowa aluminium z wytrzymałą powłoką proszkową i stopniem ochrony IP65/IP67 ma łatwą do czyszczenia, zamkniętą konstrukcję. Przez to nadaje się do użycia w aplikacjach przy produkcji żywności. Zawory odcinające są odporne na warunki pogodowe, uderzenia i drgania. Dalszymi obszarami zastosowania są gorące i zimne obiegi w wymiennikach ciepła, mobilne i zdecentralizowane aplikacje przygotowania wody pitnej i wielkoobszarowe systemy, w których sprężone powietrze doprowadzane jest długimi przewodami. Szczególnie zawory z napędem elektrycznym przydatne są w procesach, gdzie sprężonego powietrza należy unikać, jak np. w lakierniach.

Techniczna kompleksowość – typowy Bürkert

 Nowe zawory odcinające Bürkert są oferowane jako zawory skośne (typ 3320) i proste (typ 3321) oraz ze średnicami DN15 do DN 50. Planowane jest uzupełnienie oferty o różne rozmiary napędów. Zawory nadają się do gazów, wody, alkoholów, olei, ługów aż po roztwory solne i parę, przy temperaturze medium od -10 do 185 °C i temperaturze zewnętrznej do 65 °C. Ciśnienie robocze zależnie od rozmiaru średnicy sięga 16 bar. Oferowane są przyłącza kołnierzowe, gwintowe, do wspawania i Clamp. Wymagane zasilanie elektryczne 24 V DC.

Dla łatwej instalacji, obsługi i konserwacji zawory odcinające z napędem są przystosowane do platformy EDIP („Efficient Device Integration Platform“). Platforma ta łączy funkcje, urządzenia HMI i inne serwisy, które ułatwiają integrację systemową wszystkich nowych urządzeń. Dzięki darmowemu komunikatorowi Bürkert spełnione są funkcje diagnozy, jak monitoring danych i komunikaty alarmowe dla indywidualnie zadanych parametrów. Wszystkie ważne funkcje podstawowe mogą być ustawianie bezpośrednio w zaworze odcinającym poprzez przyciski i włącznik DIP.

Moja lista do porównania