Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Sprawdzony zawór ze zworą wahliwą i jego uniwersalne możliwości zastosowania

Już w latach 60tych XX-go wieku firma Bürkert dzięki technologii zaworów ze zworą wahliwą otworzyła nowy rozdział w technice zaworowej. To, co zaczynało jako pionierski wyrób, jest obecnie cenionym produktem. Zawór typu 330 bezpośredniego działania, z separacją mediów i zworą wahliwą jest klasykiem w swojej grupie i bardzo uniwersalnym zaworem.

Zawór może być stosowany zarówno jako 2/2- oraz 3/2-drogowy elektrozawór, jak też jako zawór pilotowy do instalacji z serwowspomaganiem. System cewki jest odporny na wibracje i zamknięty w bloku, a mechanika kompletnie zabudowana, dlatego zawór nadaje się szczególnie do mediów krytycznych, jak agresywne kwasy i ługi. Również cząsteczki w medium nie mają wpływu na jego bezpieczne zamykanie. Typowe obszary zastosowania są szeroko zdefiniowane; jest to produkcja chemiczna, jak też technika farmaceutyczna i medyczna. Zawory te są również rozwiązaniem, gdy chodzi o sterowanie wstępne w oczyszczalniach ścieków i systemach przeciwpożarowych.

Różne materiały korpusu, membrany i uszczelnienia, jak również przyłącza procesowe pokrywają wiele różnych zapotrzebowani. Dla aplikacji w strefach zagrożonych wybuchem dodatkowo dostępne są warianty (II 2G/D Ex) z przyłączem kablowym lub zaciskowym. Ten klasyczny zawór jeszcze w przyszłości będzie znajdował wiele możliwości zastosowania, zwłaszcza że da się go dostosować każdorazowo do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Moja lista do porównania