Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Precyzyjne, higieniczne i dynamiczne włączanie i regulacja

 

2- drogowe zawory membranowe z napędem uzupełniają paletę produktów Bürkert

electromotive 2 way membrane valves Type 3363 3323

Grupa produktów Bürkert obejmująca zawory procesowe z napędem została uzupełniona o zawory membranowe. Zawór odcinający typu 3323 i zawór regulacyjny typu 3363 dopełniają program zaworów napędzanych elektrycznie i wytyczają nowe kryteria – szczególnie przy aplikacji bez doprowadzania sprężonego powietrza - w odniesieniu do wydajności, niezawodności i rentowności.

Zawory z napędem elektrycznym uzupełniają program Bürkert  dla zastosowań, gdzie napęd pneumatyczny nie jest zalecany lub nie ma możliwości doprowadzenia sprężonego powietrza, ewentualnie taka możliwość istnieje, ale wymaga zbyt wielu nakładów. Mają wysoką jakość regulacji przy wysokiej dynamice i osiągają zadane wartości dokładnie i bez opóźnień z dynamiką 4 mm/s. Maksymalny czas zamykania wynosi poniżej 4,5 s. W odróżnieniu do zaworów pneumatycznych nie powinno dochodzić przy ich użyciu do przeregulowania, czyli sytuacji, gdy sygnał wyjściowy przez krótki czas po zmianie jest wyższy lub niższy niż wartość zadana (ang. overshoot / undershoot). Ponieważ regulacja jest kompaktowo zintegrowana z napędem, nie ma potrzeby instalacji w szafie, przyłączania rur ani zapotrzebowania na energię konieczną przy doprowadzaniu sprężonego powietrza. Dzięki zastosowaniu napędu elektromotorycznego siła napędowa może być dopasowana do każdej aplikacji, co przedłuża termin trwałości membrany, wydłuża przerwy między serwisami i zmniejsza koszty konserwacji.

Niezawodność jest priorytetem

Napędy elektryczne mogą być zestawiane z najróżniejszymi standardowymi korpusami i membranami z serii pneumatycznych produktów ELEMENT. Zawory elektromotoryczne są bardzo rentowne ze względu na niskie koszty zużycia energii i oszczędności całej instalacji. Szczególną zaletą rozwiązania proponowanego przez Bürkert jest innowacyjny regulator momentu spoczynkowego, który ustala położenie zaworu bez dalszego pobierania energii. Przy awarii zasilania położenie bezpieczne zaworu może być osiągnięte dzięki baterii SAFEPOS Energy-pack. Położenie to może być zmiennie dopasowywane do procesu. Pozycja zaworu jest rozpoznawana przez cały czas dzięki mechanicznemu wskaźnikowi. Dioda LED 360° wyraźnie wskazuje pozycję i status podczas trwania procesu.

Higieniczne, wytrzymałe, wysokiej jakości

Zawory membranowe typu 3323 / 3363 nadające się do komunikacji feldbus składają się wyłącznie z najwyższej jakości komponentów. Ruch linearny prowadzony jest przez silnik napędzany prądem stałym oraz przekładnię obiegową po beztarciowy, nie wymagający smarowania obrotowy trzpień kulowy. Dzięki temu, inaczej niż w przypadku pneumatycznych napędów, nie dochodzi do zapowietrzania przy nagłym wzroście ciśnienia. Aluminiowy korpus z wytrzymałą powłoką proszkową odpowiadający klasie ochrony IP65/IP67 ma łatwo poddającą się czyszczeniu, zwarta konstrukcję. Zawory odcinające i regulacyjne są odporne na warunki pogodowe, drgania i uderzenia, dlatego też nadają się do zastosowań w trudnych warunkach otoczenia.

Stworzone dla zastosowań higienicznych

Nowe zawory membranowe z napędem są oferowane jako zawory odcinające (typ 3323) i jako zawory regulacyjne (typ 3363) ze średnicą znamionową do DN50. Zawory nadają się w szczególności do zastosowań w pomieszczeniach sterylnych, do rozlewania, pakowania, do CIP i SIP w przemyśle farmaceutycznym i w obszarze opieki zdrowotnej, w mleczarniach, przemyśle kosmetycznym, a także w przemysłowym procesie przygotowania wody. W aplikacjach, gdzie doprowadzenie sprężonego powietrza nie jest zalecane lub jest niemożliwe, zawory z napędm nadaja się idealnie. W przypadku zaworów oddalonych od centralnego doprowadzenia sprężonego powietrza, koszty bieżące mogą być zredukowane. Za zaworami z napędem elektrycznym przemawia także wyższa jakość regulacji.

Moja lista do porównania