Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Oznaczenie jakości wody w najmniejszej przestrzeni

Sensor-cube do pomiaru SAC z systemem analizy online marki Bürkert. Dla oznaczenia ilości rozpuszczonych organicznych cząstek w próbce wody został przyjęty współczynnik absorpcyjności SAC (spectral absorption coefficient) 254 nm. Aby zintegrować ten ważny parametr analizy wody z systemem analizy online, firma Bürkert zminiaturyzowała czujnik i zamieściła go w kostce sensor-cube.

Sensor-cube do pomiaru SAC mierzy tylko 44 mm x 100 mm x 158 mm i może być umieszczony za pomocą uchwytu w działającej instalacji systemu analizy online marki Bürkert. Czujnik przeprowadza optycznie strumieniowy pomiar próbki wody, włączając w to automatycznie obliczenia, uśrednienia i korekty oraz przekazuje wynik, czyli wartość SAC wody, do platformy EDIP (Efficient Device Integration Plattform), która dba o integrację wszystkich elektronicznych urządzeń Bürkert.

Czujnik składa się z modułu z ksenonową lampą błyskową, spektroskopu i elektroniki zintegrowanej z oprogramowaniem. Oprogramowanie to indukuje samoistnie cykle pomiarowe, jeśli tylko czujnik zostanie włączony. Impuls świetlny lampy przechodzi podczas pomiaru przez szczelinę ustawioną pod kątem 90° na kuwetę, składającą się z dwóch szafirowych okienek. Przez kuwetę przepływa nieustannie próbka wody. Przez soczewkę, otwór w przesłonie, optyczną kratkę i i soczewkę fokusową światło trafia w końcu na 1,5 milimetrowy detektor Array. Kompletny, całkowicie automatyczny mikrospektrometr do próbek wody w rozmiarze sensor-cube przystosowanym do systemu analizy online stanowi nowość na skalę światową i podkreśla kompetencje firmy Bürkert w zakresie mikroprzepływów i rozwiązań systemowych.