Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Nowoczesna wyspa zaworowa gwarantuje niezawodność procesu

Prezentowana przez Bürkert na targach Hannover nowa wyspa zaworowa AirLINE typ 8652 do montażu w szafie sterowniczej oraz AirLINE Field Typ 8653 do instalacji w terenie jako moduł. Obie wersje łatwe w instalacji, podnoszące niezawodność procesu dzięki zintegrowanej funkcji monitoringu i diagnozy.

Wyspy zaworowe zostały stworzone z myślą o przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym oraz o procesach przygotowania wody. Oferują użytkownikowi funkcje monitorowania i diagnozy, pozwalające na lepsze dostosowanie do instalacji i poprawiające niezawodność procesu oraz umożliwiające profilaktyczne konserwacje. Zintegrowany wyświetlacz pokazuje szczegółowe informacje o danej instalacji, jak aktualny stan położenia zaworu pilotowego i procesowego, wyświetla meldunek o przekroczeniu zadanej wcześniej wartości granicznej ciśnienia lub o błędach, takich jak przerwanie kabla. Przy projektowaniu wyspy szczególny nacisk położono na zwartej konstrukcji. Wyspa zaworowa typu 8652 jest znacznie mniejsza niż jej poprzedniczki i tym samym może być montowana w ciasnych szafach sterowniczych, położonych blisko zaworów pilotowych.

Wyższa dostępność instalacji poprzez redundancję sieci

Wyspa zaworowa komunikuje się poprzez powszechnie stosowane sieci Ethernet albo PROFIBUS DP. W zamkniętych obiegach i komunikacji PROFINET IO o sieć troszczy się Media Redundancy Protocol (MRP), który może skompensować nawet awarię wyłącznika albo połączenia. To podnosi dostępność instalacji i czyni proces pewniejszym.

Bezpieczeństwo procesu poprzez funkcje pneumatyczne

Wszystkie zawory są „hot-swap“, tzn. mogą być wymieniane podczas pracy układu bez przestoju. Dodatkową funkcją bezpieczeństwa są zawory zwrotne w kanale odpowietrzającym. Te zapobiegają niepożądanej aktywności zaworów wywołanej przez skok ciśnienia i pomieszaniu mediów. Poprzez to również od strony pneumatycznej zagwarantowane jest bezpieczeństwo procesu.

Powered by EDIP

Nowa wyspa zaworowa marki Bürkert stanowi konsekwentne rozszerzenie nowej Platformy EDIP (neue Efficient Device Integration Platform), która stanowi bramę dla produktów Bürkert do Industrie 4.0. Platforma EDIP obejmuje szereg funkcji i urządzeń HMI, które ułatwiają integrację systemową nowych urządzeń. Przez bezkosztowe oprogramowanie Bürkert, Communicator, możliwe stają się funkcje diagnozy, jak monitoring danych układu oraz meldunki alarmowe indywidualnie zadanych parametrów.

Moja lista do porównania