Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Nowe zawory procesowe z silnikiem elektrycznym marki Bürkert w procesie produkcji żywności

Bürkert Fluid Control Systems przedstawił dwa nowe zawory procesowe z silnikiem elektrycznym (typ 3360 & 3361), które stanowią ostatnią innowację przedsiębiorstwa, oferując precyzyjne rozwiązanie kontrolne bez użycia sprężonego powietrza. Zaprojektowane jak kompletna jednostka, nowe zawory zapewniają solidność, wysoką wydajność odpowiednią dla aplikacji stosowanych w przemyśle spożywczym i produkcji napojów, gdzie niezawodność, precyzja i czystość operacji są kluczowymi czynnikami.

Dla aplikacji, gdzie doprowadzenie sprężonego powietrza jest albo niemożliwe, albo niepożądane, zastosowanie zaworów z silnikiem elektrycznym może być rozwiązaniem prostym i wydajnym, połączonym z najwyższą precyzją i prostą obsługą. Nowe zawory są skonstruowane jako kompletna jednostka, szczególnie polecana dla aplikacji i higienicznych warunkach, a będąc w pełni kompatybilne z siłownikami serii ELEMENT, pozwalają zmienić istniejące systemy pneumatyczne w elektromotoryczne. 

Nowe zawory są dostępne albo jako zawory proste (typ 3361), zapewniające wysoką precyzję, albo jako zawory skośne (typ 3360) polecane do aplikacji bardziej powszechnych. w obu przypadkach konstrukcja zaworu jest identyczna z wypróbowanymi zaworami pneumatycznymi, które są znane ze swojej niezawodności i trwałości.

Zewnętrznie  korpus zaworu regulacyjnego ma wbudowaną diodę LED, która wskazuje stan zaworu i jest widoczna z każdej strony. Dodatkowo zamontowany jest mechaniczny pozycjoner, który pokazuje dokładną pozycję zaworu niezależnie od systemów elektrycznych i pracuje również w przypadku awarii zasilania.

Siłownik może być opcjonalnie wyposażony w moduł HMI, który ma solidny wyświetlacz i przyciski do konfigurowania ustawień zaworu. Zawory mogą być też podłączone do sieci automatycznej, albo dla bardziej podstawowej aplikacji, HMI może zostać wykluczone i fundamentalne funkcje zaworu są sterowane via serię czterech przełączników DIP i dwóch przycisków znajdujących się pod wieczkiem na górze zaworu.

Komunikacja z nowymi zaworami kontrolnymi odbywa się przez łącze serwisowe, które uaktywnia oprogramowanie COMMUNICATOR do konfigurowania wyjść, wykrywania usterek i uaktualniania oprogramowania. Dostępne są również opcjonalnie komunikatory fieldbus, takie jak Ethernet/IP, Modbus i Profinet.

Opcjonalnie dostępna jest funkcja zapewniająca bezpieczne położenie zaworu w razie awarii zasilania, a trwające procesy są zatrzymywane z minimum zakłóceń. SAFEPOS energy pack pozwala na automatyczne ustawianie zaworu do określonej z góry pozycji, od otwartej do zamkniętej i pośrednich. Ta zewnętrzna bateria, której czas trwałości określany jest na równo 10 lat, jest stale monitorowana, a jej wyniki mogą być monitorowane przez połączenie sieciowe.

Najnowsze zawory elektromotoryczne marki Bürkert  oferują najszybsze działanie, higienę i precyzyjną regulację na rynku, bez dodatkowych kosztów albo komplikacji związanymi z liniami sprężonego powietrza, jak w przypadku zaworów pneumatycznych.

Please see below for the downloadable versions of this PR and find the high-res images here.

For more information on this latest innovation, visit the Bürkert website, www.burkert.co.uk or contact Helen Christopher, Marketing Manager by email: helen.christopher@burkert.com, by phone +44 (0) 1285 648 720, or fill in the form attached below.