Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Nowa wyspa zaworowa na sprężone powietrze podnosi bezpieczeństwo procesu

Bürkert prezentuje swoją nową wysp zaworową AirLINE Typ 8652 przeznaczoną do szaf sterowniczych. Wyspa zaworowa jest łatwa w instalacji i poprawią bezpieczeństwo procesu dzięki zintegrowanym funkcjom monitoringu i diagnostyki.

Typ 8652 AirLINE został zaprojektowany do aplikacji w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, w produkcji używek i w procesach przygotowania wody. Oferuje użytkownikowi regulowane funkcje monitorowania i diagnostyki, które poprawiają dostępność instalacji i bezpieczeństwo procesu oraz umożliwiają profilaktyczną konserwację. Zintegrowany wyświetlacz pokazuje szczegółowe informacje o stanie pilota i zaworu procesowego, melduje przekroczenie zadanych wartości granicznych ciśnienia, wskazuje błędy, jak przerwanie kabla. Przy konstruowaniu urządzenia zwrócono szczególną uwagę na kompaktową konstrukcję. Wyspa zaworowa typu 8652 jest wyraźnie mniejsza niż jej poprzednik i dzięki temu znajduje miejsce w szafie sterowniczej bliżej zaworów procesowych.

Szersze spektrum zastosowań dzięki włączeniu do sieci

Wyspa zaworowa komunikuje się poprzez powszechenie stosowany Industrial-Ethernet albo PROFIBUS DP. W zamkniętych układach i w PROFINET IO za dyspozycyjną sieć dba Media Redundancy Protocol (MRP), który może skompensować nawet nieaktywny włącznik lub linię. To podnosi dyspozycję całej instalacji i sprawia, że proces jest pewniejszy.

Powered by EDIP

Nowa wyspa zaworowa stanowi konsekwentną kontynuację Efficient Device Integration Platform (EDIP), dzięki której Bürkert otwiera bramy koncepcji Industrie 4.0 dla swoich produktów. Platforma EDIP obejmuje całą gamę funkcji i urządzeń HMI, które ułatwiają integrację systemową nowych urządzeń. Dzięki bezkosztowemu oprogramowaniu marki Bürkert / Communicator/ funkcje diagnostyki, takie jak monitoring danych procesu oraz meldunki alarmowe, są możliwe przy parametrach specyficznych dla danej aplikacji.

 

Typ 8652

AirLINE – wyspa zaworowa – zoptymalizowana do automatyzacji procesów

Typ 8652
  • Możliwe wyłączenie zaworów związane z bezpieczeństwem
  • Łatwa diagnostyka za pomocą wyświetlacza LCD
  • Bezpieczeństwo procesu dzięki funkcjom pneumatycznym
  • Zoptymalizowane do instalacji na podłodze szafy sterowniczej
  • Warianty z zabezpieczeniem przed eksplozją zgodnie z ATEX/IECEx strefa 2

Moja lista do porównania