Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Nowa pneumatyczna wyspa zaworowa marki Bürkert zapewnia większą elastyczność i bezpieczeństwo procesu.

Automatyzacja procesów produkcyjnych przy użyciu pneumatycznego sterowania stanowi wiele korzyści, szczególnie w zastosowaniach higienicznych, gdzie osiągnięto poprawę wydajności, czystości i bezpieczeństwa. Wprowadzona na rynek wyspa zaworowa typu 8652 AirLINE firmy Bürkert wykorzystuje ten postęp dzięki znacznie ulepszonej komunikacji, diagnostyce i funkcjom bezpieczeństwa.

Ponieważ rewolucja przemysłowa 4.0 jest wykorzystywana do napędzania zwiększonej łączności i przepływu informacji w procesach przemysłowych, producenci urządzeń sterowania procesami muszą dotrzymywać kroku temu szybko rozwijającemu się trendowi rynkowemu. Bürkert stawia sobie za cel wyznaczenie wzorca szybkości działania instalacji i elastyczności poprzez ścisłą współpracę z użytkownikami w celu dostarczenia dostosowanych do ich potrzeb zautomatyzowanych procesów.

Wyspa zaworowa AirLINE typu 8652 została zaprojektowana w celu zapewnienia uproszczonej integracji z szeroką kompatybilnością komunikacyjną, która obejmuje sześć różnych protokołów: PROFIBUS DP, Ethernet Industrial Ethernet (PROFINET I/O, EtherNet IP, Modbus TCP, EtherCAT) oraz protokoły produkcji własnej CANopen / büS przeznaczone dla urządzeń marki Bürkert. Ta najnowsza innowacja łączy w sobie sprawdzone technologie z nowymi funkcjami, które skracają czas rozruchu i poprawiają bezpieczeństwo procesu.

Ten najnowszy produkt marki Bürkert idealnie pasuje do scentralizowanych i zdecentralizowanych systemów sterowania, oferując elastyczną instalację i funkcje skracające czas uruchamiania. Ponadto upraszcza konserwację i serwisowanie, a także umożliwia dodatkową konfigurację dla kluczowych procesów.

Jedną z funkcji stand-out jest zintegrowany ekran LCD, na którym wyświetlany jest stan zaworu pilotującego, status przełączania zaworu procesowego, aktualne wartości ciśnienia, licznik cykli przełączania oraz raport diagnostyczny. Upraszcza to uruchomienie i konserwację, w tym diagnostykę usterek, zapewniając szybkie informacje o stanie zdalnych podzespołów i połączeń.

Kolejne korzyści wynikają z komunikacji, która może wykorzystywać pierścieniową topologię sieci dla protokołu redundancji multimediów (MRP), zapewniającego ciągłość działania w przypadku awarii węzła komunikacyjnego. Zwiększa to dostępność systemu oraz niezawodność procesów klienta.

Typ 8652 idealnie nadaje się do zautomatyzowanych procesów, w których dostępność instalacji i zminimalizowane ryzyko procesu są ważnymi czynnikami, dlatego zastosowania w przemyśle farmaceutycznym, produkcji żywności i uzdatnianiu wody mogą przejąć wiodącą rolę w przyjmowaniu tej innowacyjnej technologii.

Zużycie energii jest niskie, gdy funkcja redukcji mocy jest aktywna, nominalny pobór mocy zostaje zredukowany do zaledwie 0,1Wat przy prądzie znamionowym 10 mA na zawór. Czasy reakcji otwierania i zamykania są oparte na normie ISO 12238 przy 15 / 20 / 25 ms w zależności od konfiguracji armatury. Dla tych, którzy chcą zaktualizować istniejące systemy lub wprowadzić nową technologię sterowania, rozwiązanie marki Bürkert może skrócić czas instalacji i rozruchu, a także zredukować koszty operacyjne i czas przestojów.

Moja lista do porównania