Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Modułowy blok zaworowy przy najwyższej precyzji

Powtarzalny proces sterwania przepływem, który jest równocześnie dopasowany do różnorodnych zadań chromatografii, wymaga wiele doświadczenia i praktycznie jest tak samo kosztowny, jak zaprojektowanie specyficznej dla chromatografii aparatury. Wychodząc naprzeciw potrzeb, eksperci od przepływów w firmie Bürkert oferują kompleksowe rozwiązanie dla chromatografii. Szerokie portfolio produktó umożliwia zaopatrzenie u jednego dostawcy i redukuje tym samym czas planowania, gromadzenia części zamiennych i konserwacji.

Ventilplatte

Producent urządzeń chromatograficznych ma teraz możliwość oddać kompleksowe zarządzanie przepływem w ręce ekspertów Bürkert i skoncentrować się na swoich właściwych kompetencjach. Otrzymuje on kompaktowy, dopasowany do swoich wymagań moduł zarządzania przepływami, fabrycznie przetestowany i gotowy do użycia. Łatwa wymiana wszystkich części mających styczność z mediami i tym samym rozdzielenie materiałów przy gwarancji zachowania najwyższej czystości możliwe jest dzięki kompaktowej płycie zaworowej, na której można w prosty sposób przyłączać do 240 pojedynczych zaworów.

Płyty zaworowe jednorazowego użytku

Kompleksowe systemy przepływu przeznaczone do chromatografii wymagają przy tradycyjnej budowie zastosowania skomplikowanych procesów płukania i czyszczenia. W koncepcji prezentowanej przez Bürkert natomiast na płycie wykonanej ze stali szlachetnej montowane są elektrozawory jako sterowniki, które poprzez pełnopowierzchniową membranę wykonaną np. z EPDM włączają poszczególne wnęki w bloku z PMMA prowadzącym medium. Cały system jest wykonany w technologii Layer i umożliwia dzięki temu prowadzenie medium w optymalnie ukształtowanym kanale bez pól martwych. Kolejną dużą zaletą jest łatwa wymiana jednorazowego użytku płyt z tworzywa, pozwalająca uniknąć zanieczyszczeń krzyżowych. Cały moduł w formie wkładki jest zabezpieczony i całkowicie szczelnie dopasowany do jednostki sterującej za pomocą urządzenia hydraulicznego. Dzięki temu cały obszar prowadzący medium jest wymienny w razie potrzeby, np. przy zmianie produktu.

Ponad zaworami pilotującymi są umieszczone modułowe płyty elektroniczne sterujące zaworami. Wszystkie komponenty są połączone ze sobą za pośrednictwem platformy EDIP (Efficient Device Integration Platform), a użytkownik może zmieniać parametry lub systemy operacyjne za pomocą oprogramowania „Communicator” marki Bürkert. Również tutaj producent zatroszczył się o komunikację między poszczególnymi urządzeniami.  

Przygotowanie próbek: odmierzanie minimalnych ilości

Zawory marki Bürkert przekonują do siebie także przy przygotowywaniu próbek. Dzięki nowej linii zaworów Whisper Valves możliwe jest odmierzanie bardzo niewielkich ilości. Dzięki zastosowaniu mechanizmu niemal proporcjonalnego zamykania, unika się zatrzaśnięcia spotykanego w przypadku innych zaworów. W ten sposób uzyskuje się bardzo dokładne, powtarzalne dozowanie kropli przy czasach reakcji od 1 ms (zawory 2/2 drogowe) lub 3 ms (zawory 2/3 drogowe).

Moja lista do porównania