Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Modularny program Ex dla zaworów elektromagnetycznych stanowi elastyczne rozwiązanie

Elastyczny, różnorodny i oszczędzający czas – taki powinien być program Ex dla zaworów elektromagnetycznych. Aby osiągnąć cel, wszystkie rozwiązania powstały w oparciu o najnowsze dyrektywy i sprawdzone rozwiązania. Efektem jest koncepcja modułowa cewki i zaworu, która spełnia wymagania dotyczące ochrony przed eksplozją zgodnie z normą EN 60079, ale ponadto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta. Nowa koncepcja odznacza się prostotą i budową modułową, a także stanowi odpowiednie rozwiązanie w szerokim obszarze zastosowania.

Keep it simple for the customer!
Kombinacja fachowej wiedzy Bürkert w zakresie zaworów, techniki złączy elektrycznych i wymagania aktualnych norm ATEX i IEX-Ex stanowiły wyzwanie dla nowego programu.

Nowa wtyczka kablowa umożliwia instalację optymalną ekonomicznie

Zastosowanie nowej wtyczki kablowej typu 2513 pozwala na elastyczne położenie złącza przy zaworze. Atestowana wtyczka  wg  normy ATEX Cat. 3 GD EN 60079 z trwale wtopionym kablem odporna na wyrywanie gwarantuje stabilny styk i dlatego „stałe położenie” w ryrze instalacyjnej albo kanale kablowym staje się zbędne.

Cewka w osłonie epoksydowej sugeruje trudne warunki

W zakresie strefy 1 i 21 albo w środowisku agresywnym cewka magnetyczna w osłonie epoksydowej znajduje zastosowanie. Wysoce
odporny chemicznie i na stałe wtopiony kabel na bazie poliolefin jest przeznaczony do użytku w warunkach zewnętrznych albo na stacjach benzynowych.

Zaciskowa kostka przyłączeniowa dla większej elastyczności

Nowa zaciskowa kostka przyłączeniowa Ex zgodnie z duchem czasu łączy ochronę Ex z uproszczoną obsługą i prostą instalacją. Najwyższej jakości obudowa aluminiowa z warstwą żywicy poliestrowej jest odporna zarówno na uderzenia mechaniczne jak i na wahania temperatury od -40°c do +60°C i jest szczelnie zamykana tylko na jedną śrubę. Unikatową zaletę kostki przyłączeniowej stanowi możliwość jej obrotu. Funkcja ta umożliwia nastawienie przebiegu kabla adekwatnie do danej instalacji i prowadzi do podniesienia elastyczności i zmniejszenia zajmowanej powierzchni. Do minimalizacji okablowania prowadzi możliwość instalacji bezpiecznika w samej kostce.