Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Inwestycje Bürkert w Criesbach i North Carolina wychodzą na ostatnią prostą!

Na terenie Bürkert Campus w Ingelfinger w dzielnicy Criesbach na pierwszy plan wychodzą pracownicy budowlani. Bürkert Fluid Control Systems jako inwestor największej dotychczas budowy w Kochertal jest pewny, że 30- millionowy projekt zamknie dokładnie 31. lipca. Jak informuje kierownik budowy Walter Bartholomä, prace wykończeniowe nowego budynku firmy są na najwyższych obrotach.

Położona została podłoga, w toku jest kładzenie terakoty i glazury, a nawet zazielenienie dachu. Z zewnątrz można zobaczyć, że teren jest już zagospodarowany. Walter Bartholomä jest wyraźnie zadowolony: „Plan czasowy jest napięty, ale kiedy widzę jak wspaniale układa się współpraca między firmą Bürkert, planistami i generalnym wykonawcą Wolff & Müller, jestem pewny, że dotrzymamy terminu oddania. Wszyscy pracują ręka w rękę. Pomogła nam także łagodna zima; niewiele było zimnych dni i śniegu, dlatego mogliśmy kontynuować budowę.“

Po upływie terminu oddania budynku zostanie jeszcze całe sześć tygodni, aby świetnie wyposażone centrum kształcenia, kasyno i sale konferencyjne, a także inne części budowy przygotować do użytku. W ramach świętowania 70- lecia istnienia firmy dnia 17 września zaprezentowany zostanie Campus Criesbach z centrum kształcenia pracownikom i ich rodzinom, ponieważ dobrze wykształcone młode pokolenie z regionu jest dla wytwórcy systemów automatyki i zaworów dla gazów i cieczy niezwykle ważne.

Od dnia 04 października wdrażana będzie najbardziej skomplikowana część planu: cała produkcja zostanie stopniowo przeniesiona z dotychczasowej siedziby do nowej dużej hali montażowej. Zostanie jednocześnie wdrożony nowoczesny i elastyczny system montażowy, aby optymalnie wykorzystać miejsce i aby proces produkcji każdorazowo mógł być dopasowany do zmiennych warunków. 

 

USA jako najważniejszy rynek zagraniczny firmy Bürkert

Także w Huntersville w stanie North Carolina na terenie dokładnie 400.000 metrów kwadratowych powstaje obecnie budynek firmowy, aby cały lokalny zespół znalazł się pod jednym wspólnym dachem. Na powierzchni budynku o rozmiarze ponad 15.600 metrów kwadratowych umiejscowiony zostanie obok powierzchni produkcyjnej, magazynu dla USA i pomieszczeń biurowych także Bürkert-Systemhaus. Zespoły Systemhausu rozwijają indywidualne specyficzne rozwiązania systemowe, które są dostarczane klientowi jako kompletne i gotowe do instalacji. Firma Bürkert pomyślała również o inwestycji wartej 20 milionów euro Indoor-Fitness-Center z Basketball-Court dla pracowników. W nadchodzących trzech latach powinny zostać stworzonych kolejnych 50 nowych miejsc pracy.  

Amerykańscy klienci cenią sobie jakość i niezawodność produktów i rozwiązań systemowych marki Bürkert, a także fachową wiedzę doświadczonych w dziedzinie fluidyki ekspertów. Od powstania w roku 1984 Bürkert USA – przede wszystkim w ostatnich dziesięciu latach – nieprzerwanie kontynuuje długofalowy wzrost i zatrudnia dzisiaj 109 współpracowników. Wzrost ten bazuje przede wszystkim na ścisłej i wzajemnej partnerskiej współpracy z klientami, która utorowała drogę do dalszej rozbudowy firmy, a także sprawiła, że rozbudowa ta stała się konieczna, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na systemy i usługi firmy Bürkert.

Oddanie do użytku Campus Huntersville jest planowane na trzeci kwartał 2016 roku. Wtedy to dokładnie 80 lokalnych pracowników, wliczając stale rosnące zespoły konstrukcyjne i odpowiadające za rozwój, zajmie swoje nowoczesne biura i rozpocznie nowy rozdział historii sukcesu Bürkert USA – a miejsce na rozbudowę już jest.

Moja lista do porównania