Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Instalacja szaf sterowniczych w obszarze higieny

Kompletne, gotowe do podłączenia pneumatyczne sterowniki marki Bürkert dla obszaru procesowego.

Dla szybkiej i pewnej automatyki procesów ciekłych w przemyśle spożywczym i w produkcji używek Bürkert Fluid Control Systems rozwinął technologię standardowych, higienicznych szaf sterowniczych złożonych z jednostek przystosowanych do wzajemnego połączenia, które mogą być szybko dostarczone, przyłączone i uruchomione.

Rozwiązania systemowe do pneumatyki bazują na typach wysp zaworowych marki Bürkert 8640 i 8644 AirLINE Quick, wbudowanych w higieniczne obudowy. Obudowy szaf sterowniczych Bürkert oferuje zależnie od wymiarów poszczególnych komponentów w trzech szerokościach, przy zachowaniu tej samej wysokości i głębokości. To ograniczenie niesie za sobą zaletę w postaci standaryzacji i krótkich czasów dostaw, oferuje również dzięki modułowej konstrukcji wystarczającą elastyczność dla indywidualnych rozwiązań.

Nakład na automatyzację procesu zostaje zminimalizowany przez to, że sprawdzone techniki są dokładnie wzajemnie dopasowane, a ich wypracowanie przez zespół Bürkert miało na celu najwyższe bezpieczeństwo procesu i dostępność aplikacji. Kompletne rozwiązanie systemowe jest w momencie dostawy gotowe do podłączenia, przetestowane i towarzyszą mu wszelkie wymagane certyfikaty.

Automatyzacja na miejscu

System automatyzacji typu 8614 umieszczony w szafie sterowniczej zgodnej z klasą ochrony IP65 łączy zalety zcentralizowanej i zdecentralizowanej automatyki. Zamontowane w szafie sterowniczej modułowe wyspy zaworowe AirLINE Quick typu 8640 lub 8644 mają kompaktową budowę i mogą przejąć pneumatyczne sterowanie wszystkich zaworów procesowych oraz sygnalizację instalacji. Przez skompletowanie systemów automatyki z powszechnie stosowanym systemem I/O, zjawiska procesowe, w tym przepustowość, temperatura i napełnienie, mogą być mierzone, kontrolowane i sterowane. Zawory pilotowe mogą być bardzo łatwo wymieniane, co dzięki opcjonalnej funkcji blokady-P jest możliwe także podczas pracy układu. Funkcje zabezpieczające proces, jak zawory zwrotne w kanale R+S zapobiegają niepożądanemu krótkiemu zapowietrzeniu sąsiadujących zaworów.

Standaryzowane i higieniczne

Za pomocą płyty montażowej AirLINE Quick ze stali nierdzewnej wyspa zaworowa jest łatwo montowana na dnie albo na ścianie szafy sterowniczej. Stal szlachetna jako materiał na płyty montażowe, wszystkie części śrubunków okablowania i inne złącza są szczególnym znakiem rozpoznawczym marki Bürkert. Oczywiście Bürkert wykorzystuje tylko odporne chemicznie materiały uszczelniające.

Wyspy zaworowe AirLINE Quick w szafie sterowniczej w wykonaniu higienicznym są odpowiednio okablowane, tak jak i wszystkie inne części składowe szafy. Instalacja odbywa się w bezpośredniej bliskości zaworów, w środowisku procesów wrażliwych higienicznie. To pozwala na oszczędność materiału i nakładów instalacyjnych oraz ułatwia czyszczenie.

Moja lista do porównania