Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Działanie na rzecz innowacyjności

Od 70 lat Bürkert wciela w życie idee

W skali światowej Bürkert jest dzisiaj jednym z wiodących producentów komponentów i rozwiązań systemowych w zakresie pomiaru, sterowania i regulacji cieczy i gazów. Na początku tej pełnej sukcesów historii nie było nic poza pomysłem założyciela przedsiębiorstwa Christiana Bürkerta. To nie zmieniło się do dziś. Na początku zawsze jest pomysł. Te pomysły wcielają w życie współpracownicy firmy Bürkert od ponad 25.000 dni za pomocą swojej wiedzy i kreatywności – dążąc do nowego rozwiązania problemu.

Solidne techniczne wykształcenie, wyczucie przyszłego zapotrzebowania na rynku i pomysły na innowacyjne technicznie rozwiązania były kapitałem, który Christian Bürkert po drugiej wojnie światowej złożył jako kamień węgielny pod dzisiejsze technologiczne przedsiębiorstwo Bürkert Fluid Control Systems. Dzięki wytworzeniu na podstawie własnego projektu wylęgarek i płyt grzewczych dla hodowli drobiu, a także regulatorów temperatury do piekarników zbierał doświadczenia, aż do roku 1954, kiedy to budując pierwszy elektrozawór znalazł obszar, w którym firma porusza się do dziś: fluidyka, czyli pomiary, sterowanie i regulacja cieczy i gazów. Dzięki krokom wstecz, jakim było wytwarzanie zaworów do pralek, znajdował jedną odpowiedź: całkowicie nowe technologicznie rozwiązanie problemu, które stworzy potencjał w nowym obszarze. Dzięki pierwszym na świecie cewkom elektromagnetycznym obudowanym tworzywem sztucznym, standaryzowanym wtyczkom oraz szybkiej internacjonalizacji działalności gospodarczej – na długo przed globalizacją – firma rozwijała się, a z nią Know-how o systemach przepływu, technologii produkcji i przemysłowej automatyce.

Fabryka przyszłości

„Wydajne i skuteczne rozwiązanie tego, co technicznie wydaje się niemożliwe było zawsze znakiem rozpoznawczym Bürkert. Również był nim zwrot w kierunku potrzeb klientów z jednej i pracowników z drugiej strony”, podkreśla rzecznik i wspólnik Grupy Bürkert, Andreas Bürkert. Silnie zakorzeniona w regionie Hohlenlohe (Niemcy) firma Bürkert posiada dziś punkty produkcyjne w Ingelfingen, Öhringen i Gerabronn, a także w alzackim Triembach. Dnia 17 września 2016 roku oficjalnie otwarto Campus Criesbach, co ważne jest dla rozwoju „fabryki przyszłości” z dwóch względów, jak twierdzi Heribert Robeck, od roku 2005 współtwórca historii przedsiębiorstwa. W Criesbach powstał nie tylko nowoczesny ośrodek produkcyjny i logistyczny, w którym zastosowany i dalej rozwijany będzie nowoczesny i elastyczny proces produkcyjny, ale także centrum kształcenia i dokształcania najważniejszego zasobu – pracowników jutra. Ci pochodzą najczęściej z regionu i tworzą dzięki swoim pomysłom i sile przebicia rozwiązania dla automatyki przemysłowej, a zatem dla przyszłości fabryki.

W uroczystości otwarcia udział wziął obok wspólników, przedstawicieli regionalnych i innych zaproszonych gości, premier rządu landu Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann. „Bürkert jest globalnym graczem i jednocześnie przedsiębiorstwem rodzinnym, związanym z landem. Dzisiejsze otwarcie Campusa oznacza uznanie przez przedsiębiorstwo miejscowości Ingelfingen, a co za tym idzie, swoich korzeni, regionu Hohenlohe oraz landu Badenii-Wirtembergii. Nowy budynek produkcyjny spełnia wymagania Industrie 4.0, czyli kierunku produkcji przyszłości. A centrum kształcenia podkreśla tradycyjnie wysokie znaczenie młodego pokolenia w firmie Bürkert”, mówił Kretschmann.

Otwarcie połączone z 70tym jubileuszem firmy świętowało na pikniku rodzinnym około 5.000 pracowników i ich rodzin. Motto:„We are Bürkert“.

Od komponentów po rozwiązania systemowe

W Criesbach od roku 2007 znajduje się jeden z czterech Systemhaus, w którym Bürkert Fluid Control Systems tworzy na zlecenie klienta kompletne rozwiązania systemowe z zakresu fluidyki. Począwszy od stworzenia pomysłu i koncepcji przez tworzenie prototypów, symulacji i systemów aż po testy, implementację systemową i produkcję, cały cykl produkcyjny znajduje się w rękach inżynierów Bürkert. Na końcu stoi produkcja seryjna gotowego do aplikacji rozwiązania systemowego, które klient Bürkerta musi tylko zainstalować w swoim urządzeniu. Bazą rozwiązań systemowych są zawory i komponenty z kompletnego portfolio produktów, które powstało przez 70 lat z pomysłów współpracowników przedsiębiorstwa. Ta myśl techniczna zostanie w ciągu kolejnych lat rozwinięta i stanie się profilem dla całej gałęzi przemysłowej w zakresie fluidyki – zgodnie z ideą propagowana przez Christiana Bürkerta, który z wymagań istniejących w teraźniejszości projektował idee i koncepcje dla przyszłości. 

Moja lista do porównania