Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Czapka sterująca dla cyfrowej fabryki

Trend w kierunku cyfryzacji wymaga także w zakresie automatyzacji procesu dwukierunkowej komunikacji aż do poziomu urządzeń peryferyjnych. Dlatego Bürkert
oferuje sprawdzone głowice sterujące typu 8691 teraz również z łącznikami IO-Link oraz büS - wszystko to dla łatwej integracji z instalacją.

Właśnie w technologii żywności, farma- i biotechnologii, ale również w przygotowaniu wody pitnej i użytkowej lub w rozlewaniu napojów dzięki komunikatywnym głowicom sterującym armatury przemysłowe stają się inteligentne. Dzięki IO-Link istotne dane diagnostyczne, jak na przykład liczba cykli, konieczność serwisowania lub automatyczne zgłaszanie błędu mogą być odczytane z systemy zaworowego. To pozwala wnioskować o żywotności zaworu i umożliwia zaplanowanie serwisowania. Czasy przestojów zostają zminimalizowane i podnosi się bezpieczeństwo procesu. Również sama konserwacja dzięki funkcji zapamiętywania danych jest lżejsza, a nakłady na szkolenia pracowników miejscowych spadają. Połączenie poprzez prosty trzybiegunowy standardowy kabel i złączkę M12 redukuje dodatkowo nakład na okablowanie. Dodatkową zaletą jest zdalna parametryzacja, która pozwala uniknąć wstępu na higienicznie wrażliwe obszary.

Do podniesienia bezpieczeństwa procesu przyczynia się również autorska cyfrowa komunikacja büS. Umożliwia ona szybki, nieskomplikowany przekaz między poszczególnymi komponentami w obrębie Platformy EDIP. Komponenty te można parametryzować i konfigurować za pomocą oprogramowania COMMUNICATOR. Instalacja, użytkowanie, konserwacja i wymiana urządzeń są znacząco łatwiejsze, a dostępność instalacji wzrasta. Głowice sterujące dostępne są z różnymi wyprowadzeniami oraz certyfikatem UL i ATEX II Kat. 3G/D i IECEx.

Moja lista do porównania