Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Bürkert sponsoruje dostęp do czystej wody w Etiopii

Zaangażowanie w pomoc humanitarną jest częścią polityki przedsiębiorstwa

 

Również w zeszłym roku nasze Rady Zakładowe organizowały zbiórki wśród kadry na pomoc ludziom w potrzebie. Tym sposobem fundacja Ludzie Ludziom (Menschen für Menschen) i związek Pomoc Dzieciom (Kindernothilfe e.V.) każdorazowo otrzymywały pięciocyfrową kwotę na sfinansowanie długofalowych projektów rozwojowych związanych z pomocą humanitarną.  

Organizacja pomocowa Ludzie Ludziom - Karlheinz Böhms Pomoc Etiopii jest dobrze znana przedsiębiorstwu Bürkert od wielu lat. Na początku lutego na ręce prezesa fundacji dr. Sebastiana Brandisa został przekazany czek na kwotę 36.799 Euro. „Kwota tegorocznej  zbiórki zostanie zgodnie z życzeniem darczyńców wykorzystana na budowę studni i ujęć wody w rejonie Dano. Tylko poprzez dostęp do czystej wody można znacząco poprawić zdrowie dzieci, kobiet i mężczyzn oraz umożliwić im wyraźnie lepszy byt”, mówił Brandis podczas przekazania zebranej kwoty w Campusie Criesbach. Również Katrin Weidemann i Susanne Kehr  ze związku Pomoc Dzieciom 20 lutego 2018r. gościły w Campusie podczas oficjalnego przekazania darowizny w kwocie 32.799 €.

Zebrane kwoty są wynikiem prowadzonej niestrudzenie akcji Rady Zakładowej w oddziałach Bürkerta w Ingelfingen, Criesbach, Öhringen, Gerabronn, Menden, Dresden, Hannover, Stuttgart oraz w Innovations-Center w Karlsruhe, wspieranej przez współpracowników i uzupełnionej hojnie przez kierownictwo spółki i wspólników w relacji 3 euro od każdego zebranego euro. „Socjalne zaangażowanie wpisuje się w politykę przedsiębiorstwa. Świadczymy z wielką radością i silnym przekonaniem pomoc, aby zmniejszyć cierpienie w sytuacjach kryzysowych”, mówi prezes firmy Bürkert Heribert Rohrbeck.

Moja lista do porównania