Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Typ 2852: Nowy 2-drogowy zawór proporcjonalny z kompensacją ciśnienia

Dowiedz się, dlaczego ten zawór szczególnie nadaje się do urządzeń w technologii medycznej i laboratoryjnej. 

Type 2852 on grey background

Idealny do integracji z urządzeniami analitycznymi lub medycznymi

Szczególnie w technologii medycznej i laboratoryjnej potrzebne są kompaktowe zawory, które przełączają wysokie ciśnienia robocze w stosunku do swojej wielkości, umożliwiają wysokie natężenia przepływu i generują tylko niewielkie straty. Zawór proporcjonalny z kompensacją ciśnienia typu 2852 łączy wszystkie te właściwości w jednym urządzeniu.

Typ 2852 może być używany do ciśnienia roboczego wynoszącego do 7 bar (g) na wejściu zaworu i dysponuje wysokim zakresem nastawczym (> 1 : 500). Zawór proporcjonalny zapewnia wartość kvs na poziomie 0,2 m³/h.

Kompaktowa konstrukcja zaworu: do zastosowań, w których przestrzeń jest ograniczona 

Dzięki kompaktowej konstrukcji o szerokości zaledwie 16 mm zawór można instalować przede wszystkim w urządzeniach, w przypadku których dostępna jest niewielka przestrzeń montażowa. Dzięki temu zawór ten szczególnie dobrze nadaje się na przykład do stosowania w respiratorach i urządzeniach do anestezji lub insuflatorach.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa

W przypadku awarii zasilania lub nadciśnienia zawór proporcjonalny typu 2852 zamyka się automatycznie. Nie jest wymagany żaden dodatkowy zawór bezpieczeństwa. 

Typ 2852 charakteryzuje się także szczególnie niskim wydzielaniem ciepła. Dlatego generowane ciepło nie wpływa na medium procesowe ani inne komponenty. 

Dlaczego warto wybrać zawór proporcjonalny typu 2852 — korzyści w skrócie

✓ Wysoki przepływ i wysokie ciśnienie robocze ✓ Zajmująca mało miejsca konstrukcja zaworu o szerokości 16 mm ✓ Nie jest potrzebny dodatkowy zawór bezpieczeństwa: zawór zamyka się przy wysokim ciśnieniu automatycznie 

Typ 2852

2-drogowy zawór proporcjonalny z reduktorem ciśnienia

Typ 2852
  • Doskonały zakres nastawczy
  • Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja ułatwiająca zastosowanie w urządzeniach elektronicznych
  • Przyłącze kołnierzowe i wtykowe do integracji z blokami zaworowymi
  • Niski pobór mocy
  • Ciśnienie robocze do 7 bar (g)

 

Zawór proporcjonalny z kompensacją ciśnienia typu 2852 w wariancie ze stali nierdzewnej z uszczelką FKM jest dostępny z napięciem roboczym 12 V lub 24 V DC. Można go zamówić zarówno w wariancie kołnierzowym, jak i kasetowym z przewodem plecionym przyłączy elektrycznych, wtykami lub pinami.