Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Platforma systemowa dla ciśnieniowo – czasowego dozowania

Jeśli w zakresie techniki medycznej i laboratoryjnej, przemysłu farmaceutycznego lub w procesie produkcji żywności nalewane są media ciekłe precyzyjnie w małych i różnych ilościach, oferuje się wtedy często ciśnieniowo – czasowe dozowanie jako elastyczną i higieniczną metodę.

Przy dozowaniu ciśnieniowo – czasowym medium jest przez zawór transportowane z pojemnika ciśnieniowego do igły dozującej. Podczas tego procesu ciśnienie zbiornika oraz, jeśli jest potrzeba, również temperatura medium jest precyzyjnie regulowana, przy uwzględnieniu innych parametrów procesu, jak np. monitorowanie lepkości i opór strumienia.

Artykuł prasowy
Platforma systemowa dla ciśnieniowo–czasowego dozowania Platforma systemowa dla ciśnieniowo–czasowego dozowania

Jeśli w zakresie techniki medycznej i laboratoryjnej, przemysłu farmaceutycznego lub w procesie produkcji żywności nalewane są media ciekłe precyzyjnie w małych i różnych ilościach, oferuje się wtedy często ciśnieniowo – czasowe dozowanie jako elastyczną i higieniczną metodę. W przeciwieństwie do pomp mechanicznych tu mechanika nie przeszkadza w przepływie medium, nie ma zanieczyszczeń powodowanych przez napęd, a zróżnicowane ilości można dozować z dużą powtarzalnością.

Moja lista do porównania