Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Bürkert na co dzień

Zawory TwinPower marki Bürkert sprawiają, że digitalne drukowanie folii aluminiowej pokrywek kubków jogurtów jest bardziej wydajne.

Jogurt jest popularnym produktem na śniadanie. Na dziale produktów mlecznych w supermarkecie można łatwo zostać przytłoczonym przez niewiarygodny wybór różnych marek i smaków, wszystkich atrakcyjnie zapakowanych z kolorowymi błyszczącymi pokrywkami. I tu właśnie wchodzi Bürkert: digitalne drukowanie folii aluminiowych na pokrywki jogurtów.

Głowica drukarki, która nakłada niewielkie ilości tuszu na papier lub aluminium jest wyposażona w zawór TwinPower marki Bürkert. Zawór, który kontroluje dostarczanie tuszu do głowicy drukarki jest zaworem normalnie zamkniętym, zapobiegającym wydostanie się nadmiaru tuszu z głowicy w przypadku awarii zasilania lub wyłączenia maszyny.

Ważnymi atrybutami tych zaworów są odporność chemiczna, duże wartości przepływu i kompaktowa budowa, gdyż w pobliżu głowicy drukarki nie ma zbyt wiele miejsca. Kolejną zaletą zaworu jest to, że nie przegrzewa się on nawet podczas długotrwałego użycia; ciepło mogłoby zmienić właściwości tuszu, a to może mieć negatywne skutki dla jakości wydruków. Dlatego do tego procesu firma z południa Niemiec, instalująca nasze zawory w maszynach do drukowania aluminiowych naklejek, używa tuszu, który wysycha po potraktowaniu światłem ultrafioletowym. PO tym jak tusz jest nałożony na materiał bazowy, ten jest wystawiony na działanie lamp UV, aby wysuszyć tusz. Cały proces jest tak szybki, że maszyna może wydrukować około 1,2 m pasa materiału na sekundę. Stanowi to odpowiednik około 12 standardowych zdjęć (10x15 cm) albo w przybliżeniu 20 aluminiowych pokrywek na sekundę. Wysoka rozdzielczość pozwala na fotograficzną jakość wydruku.

Otwierając jogurt następnym razem, pamiętaj: Bürkert jest na topie również i tu.

Moja lista do porównania