Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

10 powodów, aby wybrać FLOWave marki Bürkert

 Czujnik przepływu FLOWave oferuje niezrównane możliwości pomiaru przepływu. Technologia Surface Acoustic Wave (SAW) zapewnia dokładne i niezawodne pomiary. Dzięki korpusowi ze stali szlachetnej oraz tubie pomiarowej bez żadnych komponentów w środku, urządzenie nadaje się perfekcyjnie do aplikacji higienicznych i zapewnia zero stref martwych oraz ubytków ciśnienia i wycieków, a także eliminuje konieczność konserwacji.

Wyjątkowy jest zwłaszcza nowy poziom dokładności pomiarów przepływu, niezawodność i higiena, jakie osiągnęliśmy z naszym sensorem FLOWave surface acoustic waves. Jest wiele powodów do ekscytacji. Tu wymieniamy 10 najważniejszych, dla których warto wybrać Bürkert FLOWave.

  1. Kompaktowy i lekki – kompaktowa konstrukcja i lekkość FLOWave to przede wszystkim niewielki system, przeznaczony do aplikacji, w których przestrzeń jest absolutnym priorytetem.
  2. TechnologiaSurface Acoustic Wave – technologia FLOWave wykorzystuje do pomiarów rozchodzenie się fal, podobne do tego przy aktywności sejsmicznej. Oznacza to absolutnie niezawodne rezultaty, nawet w stanowiących wyzwanie aplikacjach higienicznych.
  3. Najwyższe standardy higieny – przetwornik i cały czujnik (łącznie z tubą pomiarową), spełnia najwyższe standardy higieny, co czyni FLOWave idealnym dla zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i kosmetycznym.
  4. Zero komponentów – w tubie pomiarowej FLOWave nie ma żadnych komponentów, dlatego płyn wchodzi w kontakt jedynie z tubą ze stali szlachetnej. Nie ma zatem ograniczeń ani stref martwych w tubie pomiarowej.
  5. Prosta instalacja – dzięki kompaktowej, modułowej konstrukcji FLOWave oferuje prostą instalację. Wybór czujnika też jest uproszczony, zależny od rozmiaru tuby i wymaganego typu przyłącza procesowego.
  6. Wydajny – ponieważ czujniksurface acoustic wave zawiera minimalną ilość części, nie wymaga konserwacji; oszczędności są wymierne przez cały cykl żywotności urządzenia.
  7. Żadnych ograniczeńFLOWave może być użytkowany bez żadnych ograniczeń w położeniu horyzontalnym i wertykalnym oraz może pracować na mediach nie płynących, ponieważ pomiar jest przeprowadzany nawet przy minimalnych ilościach przepływu. Wibracje i siła magnetyczna lub elektryczna także nie wywierają wpływu na pomiary.
  8. Industry 4.0 – czujnik bazuje na naszej platformie EDIP (Efficient Device Integration Platform), zaprojektowanej specjalnie na potrzeby Industry 4.0 oraz łączy liczne funkcje i umożliwia integrację oprogramowania użytkownika.  
  9. Precyzyjne pomiary - Bürkert FLOWave mierzy objętościowo przepływającą ilość z precyzją do 0.4 %. Ponadto standardem jest pomiar temperatury, z precyzją do 1°C.
  10. Elastyczny rozmiar średnicyFLOWave jest oferowany ze średnicami DN15, DN25, DN40 i DN50, z odpowiednimi przyłączami Clamp zgodnie z wymogami ASME, ISO i SMS.