Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Zawory elektromagnetyczne z energooszczędną cewką Kick and Drop

Trwałe, bezgłośne i energooszczędne: jak możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze dzięki cewce Kick and Drop, ale także chronić środowisko.

Media takie jak ciecze lub gazy, muszą być odłączane, dopuszczane, dozowane, rozprowadzane lub mieszane. Zadania te są realizowane między innymi za pomocą zaworów elektromagnetycznych. Podlegają one niezliczonej liczbie wymagań w najróżniejszych środowiskach zastosowań. Wyzwaniem na przyszłość jest stworzenie trwałego i energooszczędnego rozwiązania z zaworami elektromagnetycznymi.

Sterowanie mediami za pomocą energooszczędnych zaworów elektromagnetycznych

Do automatycznego sterowania mediami gazowymi i ciekłymi szeroko stosowane są zawory z systemami cewek elektromagnetycznych. Efektywność energetyczna, niższa emisja hałasu i długie okresy pomiędzy przeglądami technicznymi to aktualnie coraz ważniejsze kwestie. Systemy cewek z elektroniką typu Kick and Drop opierają się na ulepszonej wydajności zaworów, oszczędności energii i nowych standardach w zakresie ich ekonomiczności.

Zawory elektromagnetyczne z nową technologią Kick and Drop są o 35% mniejsze, ale tak samo wydajne jak konwencjonalne zawory. Ponadto dzięki technologii Kick and Drop nie powodują obciążeń dla środowiska naturalnego, pracując cicho i nie emitując nieprzyjemnego szumu napięcia sieciowego ani dźwięków o wysokiej częstotliwości.

Wydajność

Oszczędność energii do 80% dzięki technologii podwójnej cewki

Długa żywotność

Wydłużona żywotność i zmniejszone osadzanie się kamienia dzięki niskiemu samonagrzewaniu

Silne rozwiązanie

Nawet o 200% większe ciśnienie przełączania dzięki krótkotrwałemu zwiększonemu poborowi energii do cewki (przewzbudzenie)

Co kryje się za elektroniką Kick and Drop?

Cewka Kick and Drop to cewka z podwójnym uzwojeniem. Składa się z uzwojenia wciągającego i podtrzymującego. W przypadku elektroniki typu Kick and Drop cewka zostaje przewzbudzona przez impuls prądu o wysokim natężeniu. Powoduje to wytworzenie wymaganej siły docisku potrzebnej do otwarcia zaworu. Po ok. 500 milisekundach elektronika Kick and Drop przełącza się w energooszczędny tryb wstrzymania. Pobór mocy jest znacznie zmniejszony. Cewka jest więc szczególnie odpowiednia do zaworów, które są stale otwarte, takich jak zawory bezpieczeństwa do mediów gazowych lub zawory do wodociągów wody użytkowej.

B
Prostownik i elektronika przełączająca
Uzwojenie wciągające
Uzwojenie wciągające i uzwojenie podtrzymujące
A

A: Przewzbudzone uzwojenie wciągające generuje bardzo dużą siłę wciągającą przez ok. 500 ms

B: Po 500 ms uzwojenie podtrzymujące jest włączane szeregowo z uzwojeniem wciągającym, przez co zmniejsza się pobór prądu, a tym samym zapotrzebowanie energetyczne

Zróżnicowane obszary zastosowań

Obszary zastosowania cewki typu Kick and Drop są bardzo różnorodne, a szczególnie często znajduje ona zastosowanie w obszarze instalacyjnym i grzewczym. Cewki Kick and Drop można używać we wszystkich zastosowaniach, w których muszą być spełnione następujące warunki:

 • Konieczna jest oszczędność energii
 • Konieczna jest regulacja szczególnie twardej wody
 • W budynkach, w których konieczne jest wykluczenie zakłóceń powodowanych przez pola elektromagnetyczne
 • We wszystkich zastosowaniach, w których ciecze i gazy, które mają być regulowane, nie mogą być podgrzewane do temperatury powyżej 55°C
 • We wszystkich zastosowaniach, w których w budynkach stosowane są zawory elektromagnetyczne stale otwarte, takie jak zawory bezpieczeństwa gazu lub wody użytkowej
 • We wszystkich zastosowaniach, w których używane są specjalne systemy drenażu podtrzymywane bateryjnie, zapewniające dłuższy czas bezpiecznej pracy

Maks.

80 %

oszczędność energii dzięki technologii podwójnej cewki

Maks.

45 K

mniejsze samonagrzewanie, a w efekcie tego dłuższa żywotność i zmniejszone osadzanie się kamienia

Maks.

200 %

większe ciśnienie przełączania dzięki krótkotrwałemu zwiększonemu poborowi energii do cewki (przewzbudzenie)

Każda wartość dodana jest korzyścią dla Ciebie

Inne korzyści dla Ciebie, jeśli zastosujesz zawory elektromagnetyczne z technologią Kick and Drop:

Kick and Drop - Kalkulator oszczędności energii

Oblicz swoje osobiste oszczędności energii i redukcję emisji CO2 i zobacz, jakie korzyści przyniesie Ci nowa technologia typu kick and drop.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć oszczędności

Przykładowe obliczenie

 • Zabezpieczenie do zastosowań wody użytkowej

  Zawór od ¾" do 1" bezpośredniego działania lub sprzężony (wymagana moc otwarcia ok. 17–28 W) Czas pracy 240 dni po 12 godzin przy czasie włączenia 100% przez 2880 godzin rocznie.

  Różnica mocy: AC19 Kick and Drop zużywa około 9–20 W mniej energii w porównaniu ze standardową cewką. Średnio odpowiada to 15 W.

  15 W x 2.880 h = 43,2 kWh | Cena prądu* 0,30 ct/kWh = 12,96 €/rok – dodatkowy koszt zakupu ok. 36 € (netto): Amortyzacja kosztów dodatkowych po ok. 2,8 roku

Który zawór elektromagnetyczny z technologią Kick and Drop jest odpowiedni do Twojego zastosowania?

Znajdź odpowiedni zawór elektromagnetyczny do swojego zastosowania i natychmiast zacznij oszczędzać energię.

 

 


 

 

 

 

Moja lista do porównania