Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
 • Biuro główne
 • Siedziba
 • Systemhaus
 • Dystrybutor
 • Urząd
 • Roślina
 • Centrum logistyczne
bürkert
 

Pomiar przepływu za pomocą FLOWave

Nowatorskie rozwiązanie do pomiaru przepływu z użyciem technologii SAW

Drukuj

Niezawodny pomiar przepływu stanowi duże wyzwanie, szczególnie w zastosowaniach o wysokich wymaganiach pod względem higieny. Stworzyliśmy kompaktowe rozwiązanie w postaci urządzenia FLOWave, które dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii SAW funkcjonuje bez żadnych elementów czujnika stykających się z mierzoną substancją w rurze, a także niezależnie od przewodności medium jest w stanie mierzyć objętość, temperaturę i współczynnik gęstości. Nowa technologia doskonale sprawdziła się już w środowisku farmaceutycznym, a konkretnie w zastosowaniach typu CIP i WFI.

Nowatorski przepływomierz do zastosowań wymagających wysokiej higieny

Wydajne procesy CIP z urządzeniem FLOWave

W procesie produkcji lekarstw wymagane jest zachowanie najwyższej ostrożności, Od właściwego składu substancji i zapobiegania kontaminacji często zależy bowiem życie i zdrowie pacjentów. W tym kontekście FLOWave spełnia najwyższe wymagania odnośnie zachowania higieny.

 

Pomiar przepływu mediów o wysokiej czystości

Podczas wytwarzania roztworów do infuzji, higiena i bezpieczeństwo produktu odgrywają decydującą rolę. Do tego celu mogą być zatem stosowane jedynie najnowocześniejsze systemy do pomiaru przepływu. FLOWave spełnia najwyższe wymagania w zakresie higieny, jakie obowiązują podczas pomiaru przepływu mediów o wysokiej czystości. 

 

Bezdotykowy pomiar przepływu dzięki technologii SAW

Akustyczne fale powierzchniowe (Surface Acoustic Waves) występują w naturze np. podczas aktywności sejsmicznych. Wykorzystaliśmy te efekty w opatentowanej technologii do wewnętrznego pomiaru przepływu płynów. Cały proces odbywa się przy tym bez żadnych elementów czujnika w rurze pomiarowej, które miałyby styczność z mierzoną substancją.

 

 

Przetwornik międzypalczasty (nadajnik/odbiornik)
Przetwornik międzypalczasty (nadajnik/odbiornik)
Sygnał wyzwalający
Sygnały odbiorcze:

Grupy fal (WG)
A0 bezpośrednio   2GF   4GF
1GF   3GF   5GF

Przetworniki międzypalczaste są wyzwalane sygnałem elektrycznymi i wytwarzają akustyczne fale powierzchniowe. Fale te rozprzestrzeniają się na powierzchni rury i przechodzą pod specyficznym kątem również na ciecz. Fale tworzą w ten sposób sygnały odbiorcze, przy jednorazowym lub wielokrotnym przepływie cieczy. Obie ewentualności mają miejsce zarówno w kierunku przepływu, jak i w kierunku przeciwnym do przepływu. Różnice czasowe są proporcjonalne do przepływu. Dokonanie porównania pomiędzy jednokrotnym przejściem fal przez ciecz, aż do wielokrotnego przejścia fal, umożliwia doskonałą efektywność pomiaru i dodatkowe ustalenia w kwestii rodzaju i właściwości cieczy.

Rozwiązanie gotowe na przyszłość, dzięki ustandaryzowanej komunikacji cyfrowej

Urządzenia FLOWave opierają się na platformie elektronicznej EDIP, która została opracowana przez firmę Bürkert. Skrót EDIP oznacza „Efficient Device Integration Platform“, czyli platformę wykorzystywaną w produktach firmy Bürkert nowej generacji ze wspólnym interfejsem użytkownika i komunikacją cyfrową. Nie tylko znacznie ułatwia to użytkownikowi korzystanie z urządzenia, ale również sprawia, że integracja z posiadanym systemem komunikacji Field staje się dziecinnie prosta.

 

FLOWave w praktyce

Czyszczenie farmaceutycznych maszyn przemysłowych

W spółce L.B. Bohle Maschinen + Verfahren GmbH zastosowaliśmy FLOWave do niezawodnego i higienicznego czyszczenia farmaceutycznych maszyn przemysłowych. Więcej informacji na temat tego pola zastosowań można znaleźć w naszej broszurze Best-Practice. Pobierz PDF.

Nadzór i dokumentacja procesów CIP

W firmie z Hesji, która jest wiodącym dostawcą infuzji, żywności klinicznej, lekarstw i produktów medycznych, urządzenie FLOWave zostało zainstalowane w linii zaopatrującej system napełniania torebek infuzyjnych. Więcej informacji na temat korzyści urządzenia FLOWave w zastosowaniach typu Clean-in-Place można znaleźć w naszej broszurze Best-Practice. Pobierz PDF.

Formularz kontaktowy Sprzedaż

Kontakt...

 
Więcej informacji, dane urządzenia, instrukcję obsługi, jak również broszurę o FLOWave można znaleźć tutaj:

FLOWave SAW flowmeter

FLOWave SAW flowmeter

Typ 8098

 • No obstacles inside the measuring tube, compact, lightweight and low energy consumption
 • Conforms to hygienic requirements, CIP/SIP compatible
 • Ideal for liquids with low or no conductivity
 • Digital communication, parameter setting via communicator, display and Wi-Fi
 • Optional: ATEX certification, II 3G/D
produkt

Moja lista do porównania