Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Ekstruzja i kalibrowanie

Ekstruzja i kalibracja – dokładność profilu zapewniona przez precyzyjną regulację temperatury dzięki modułowej platformie do sterowania procesami

Zalety i korzyści:

  • Niezawodna i bezpieczna
  • dopasowanie modułowe
  • Wysoce dynamiczna regulacja temperatury
  • Gotowa do zainstalowania
  • Łatwy serwis

Proces ekstruzji sprawdził się już w przypadku wielu produktów: ramy okienne z tworzywa sztucznego, aluminiowe szyny do mocowania, kanały kablowe i butelki na kosmetyki oraz wiele innych rodzajów płyt, rur i profili o stałym przekroju. Bez względu na to, czy jest to metal, plastik, włókna węglowe czy jakikolwiek inny materiał, produkt musi być całkowicie wolny od zniekształceń, wymiarowy i dokładnie wyprofilowany. Dokładne i powtarzalne osiąganie właściwych temperatur procesu ma na to decydujący wpływ.

Korzyści i profity

Modułowa platforma służąca do sterowania procesami łatwo wykaże swoje zalety. Jako system do regulowania temperatury procesu rozwiązanie to automatyzuje kontrolowaną regulację temperatury części instalacji w ekstruderze i docelowe chłodzenie w kolejnych stacjach kalibracyjnych. Najwyższe standardy jakości są łatwe do wdrożenia, ponieważ liczbę punktów chłodzenia i dysz można dopasować w różny sposób i każdorazowo zaopatrzyć we własny zdecentralizowany system regulacji.

Application Extrusion and calibration

 

Kontrolowane chłodzenie i kalibracja próżniowa profili ekstrudowanych

Inne przykłady zastosowania naszej modułowej platformy sterowania procesami:

Zautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowegoZautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowego

Jakość wyników końcowych jest zawsze kwestią pierwszoplanową – niezależnie od tego, czy obsługujesz, a może produkujesz systemy odlewania aluminium (odlewanie ciśnieniowe, kokilowe). Precyzyjnie dopasowane chłodzenie odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Firma Bürkert oferuje najnowocześniejsze technologie do regulacji mediów chłodzących. Obsługujemy wszystkie wymagane poziomy złożoności – od dostawy pojedynczych zaworów, siłowników i czujników, poprzez kompaktowe i zautomatyzowane rozwiązania systemowe, aż po kompletne szafy na media.