Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail

Zdecentralizowana automatyzacja

Systemy do produkcji żywności lub farmaceutyków muszą być wydajne, bezpieczne i higieniczne. Aby zagwarantować przetwarzanie cennych tworzyw bez pozostałości i zanieczyszczeń krzyżowych, stałą jakość produktu i nie ryzykować przestojów, niezbędny jest cyfrowy monitoring procesu. Najłatwiejszym sposobem są zdecentralizowane rozwiązania w zakresie automatyki, które lokalnie mogą sterować inteligentnymi komponentami i szybko reagować. W celu zapewnienia optymalnego dopasowania takiej technologii zaworów krótkodystansowych do istniejącej koncepcji maszyny lub instalacji służymy obiektywnym doradztwem i mamy gotową ofertę neutralnych rozwiązań. Redukujemy wtedy do minimum wszystko, bez czego można się obejść: złożoność, ryzyko i nakłady natury inżynierskiej. Służymy pomocą.

 

Kontroluj swój system w sposób zdecentralizowany – w celu osiągnięcia większej produktywności i bezpieczeństwa

To samo dotyczy produkcji wyrobów farmaceutycznych i produktów spożywczych: Aby cały czas wytwarzać produkty końcowe wysokiej jakości, zakład produkcyjny musi przez cały czas precyzyjnie kontrolować i regulować wszystkie media. Niezbędne do tego są szybko przełączające się, inteligentne zawory procesowe. Są one częścią ogólnej koncepcji, którą opracowujemy i wdrażamy specjalnie dla Ciebie w ramach obiektywnego doradztwa. Tak powstają indywidualnie zaplanowane i zdecentralizowane rozwiązania w zakresie automatyzacji, które zapewniają, że infrastruktura i sterowanie zaworami w Twoich systemach robią dokładnie to, co powinny, i że mogą być stale monitorowane za pomocą wielu parametrów.

Większa produktywność dzięki inteligentnym głowicom sterującym firmy Bürkert

 Zdecentralizowana automatyzacja firmy Bürkert oznacza, że: lokalnie sterowane zawory procesowe regulują pracę urządzenia. Inteligencja rozwiązań jest skupiona w głowicach sterujących – koncepcja ta zapewnia wiele zalet. Głowica sterująca typu 8681 ma również uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu zawory procesowe różnych producentów można łatwo zautomatyzować za pomocą tego rozwiązania.

Kiedy postawić na zdecentralizowane rozwiązanie w zakresie automatyzacji?

  • Jeśli potrzebujesz przejrzystej i elastycznej pneumatycznej jednostki sterującej.
  • Jeśli cenisz sobie przejrzyste procesy i szybki rozruch.
  • Gdy potrzebujesz w przypadku krytycznych procesów informacji w czasie rzeczywistym i na miejscu.
  • Jeśli chcesz zapewnić bezpieczną i możliwą do monitorowania produkcję produktów farmaceutycznych lub produktów spożywczych.

Wyzwania związane z tradycyjnymi koncepcjami

Dyskretne okablowanie prowadzi do powstawania wysokich nakładów. Na przykładzie maszyny do napełniania produktów spożywczych lub farmaceutycznych, wyzwania stają się widoczne: Proces ten wymaga różnych napędów, przepływomierzy, czujników ciśnienia i temperatury. Każda jednostka ma połączenie kablowe z dyskretnym portem modułu IO w szafie sterowniczej. Często, tak jak w tym przykładzie, stosowane są urządzenia z interfejsami 4–20 mA oraz wejściami i wyjściami binarnymi. Oznacza to, że liczba funkcji jest ograniczona – podobnie jak szerokość pasma, a co za tym idzie ilość danych diagnostycznych.

Napełnianie
Zasilanie energią elektryczną
PLC
Analogowo In
Analogowo Out
Binarnie Out
Szafa sterownicza
Zawór procesowy

Większe bezpieczeństwo, mniejsze nakłady dzięki inteligentnej sieci

Ogromny nakład podczas podłączania? Nie, da się lepiej: Nasi inżynierowie ds. komunikacji opracowali alternatywne rozwiązanie. Zmniejsza ono liczbę kabli do czterech, a jednocześnie tylko jeden typ urządzenia master IO-Link obsługuje wszystkie urządzenia. Wszystkie istotne dane są dostępne w formie cyfrowej – i można odczytać znacznie więcej parametrów niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Umożliwia to stałą diagnostykę w celu zapewnienia ciągłej dostępności systemu. Ponadto zintegrowana redundancja S2 zwiększa dostępność systemu – co zapewnia bezpieczeństwo. Wszystkie złącza wtykowe do węża zostały zastąpione złączami M12, dlatego proces montażu urządzeń elektrycznych jest bardzo szybki, bezpieczny i prosty. Przejście z urządzeń analogowych na cyfrowe eliminuje również konieczność ponownej kalibracji po upływie określonego czasu pracy.

Ethernet
Komunikaty o błędach i konserwacji
Urządzenie master IO-Link
PLC / HMI
IO-Link w terenie
Czujnik/siłowniki
PLC
ERP / MES / SCADA

 

Instalacja w 60 minut zamiast siedmiu godzin

Przykład z sektora napełniania ilustruje różnice w nakładach na instalację. W maszynie napełniającej potrzebne są różne komponenty, np. napędy, przepływomierze, czujniki ciśnienia i temperatury, które w skoordynowany sposób pozwalają osiągnąć pożądany wynik produkcyjny.
W przykładzie służącym obliczeniom zakładamy, że potrzebne są 32 głowice sterujące. Głowica sterująca z trzema sygnalizatorami położenia, zewnętrznym inicjatorem, źródłem zasilania i trzema wyjściami zaworu ma w wykonaniu dyskretnym dwanaście żył po każdej stronie kabla. W celu rozruchu i analogowego pomiaru przemieszczenia, wykwalifikowany elektryk musi zainstalować 768 tulei żył na 32 głowicach sterujących, a także podłączyć wszystkie przewody do przyłączy urządzenia i w szafie sterowniczej. To zadanie na cały dzień, które zajmuje około siedmiu godzin pracy.
Z drugiej strony, jeśli zastosuje się rozwiązanie firmy Bürkert z dwoma wtyczkami M12 na urządzenie, czas instalacji zostaje skrócony do jednej godziny – co oznacza oszczędność czasu o sześć godzin.

Nakłady dotyczące instalacji w godzinach
Liczba urządzeń
IO-Link
Konwencjonalne rozwiązanie

 

Zdecentralizowana automatyzacja w praktyce

Wielu klientów firmy Bürkert już polega na indywidualnie sterowanych zaworach procesowych z inteligentnymi głowicami sterującymi. Poniższe raporty użytkowników zawierają sugestie, w jaki sposób można produkować wydajniej dzięki zdecentralizowanej automatyzacji.

Duits & Lauret

Duits & Lauret to holenderski browar specjalizujący się w produkcji specjalnego rodzaju piwa w pobliżu miasta Utrecht.
Dowiedz się, jak doświadczenie firmy Bürkert w automatyzacji wpływa na jakość produktów i produktywność.

 

 

Automatyzacja rozdzielonaAutomatyzacja rozdzielona

Bez względu na to, czy chodzi o produkcję farmaceutyków, czy artykułów spożywczych – higiena, bezpieczeństwo i stała monitorowalność są czynnikami o najwyższym znaczeniu. Cele te można osiągnąć na przykład poprzez automatyzację rozdzieloną instalacji lub maszyny. Rozwiązanie takie sprawdza się zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących instalacji i nie musi być skomplikowane. Firma Bürkert wesprze Cię optymalnie dopasowanymi i kompaktowymi rozwiązaniami, które zostaną dopasowane do istniejących struktur i które są elastyczne – w końcu już dziś trzeba myśleć o jutrze i uwzględniać przyszłe kroki innowacyjne w kontekście cyfryzacji. Dowiedz się, jak połączyć nasze różnorodne komponenty i po prostu połączyć wyspy zaworowe, szafy sterownicze i zawory procesowe w jeden system automatyki. Doradzamy obiektywnie, neutralnie i z dużym doświadczeniem.

 

Line

Czy chcesz wiedzieć, jaki potencjał w zakresie oszczędności drzemie w Twojej instalacji? Skontaktuj się z nami – razem znajdziemy odpowiedź.