Uwaga – twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna
Używasz przestarzałej wersji przeglądarki internetowej. Niestety nie możemy zagwarantować bezbłędnego korzystania z naszej strony internetowej. Ponadto korzystanie z przestarzałych wersji przeglądarek często prowadzi do problemów z niską szybkością i zagrożeniami bezpieczeństwa. Zalecamy zainstalowanie nowej wersji lub innej przeglądarki, aby zapewnić pełną funkcjonalność naszej strony internetowej.
Cyfrowa informacja o procesie dla osiągnięcia wydajności produkcji
Chcesz, aby Twoje urządzenie było dostosowane do przyszłości? Prowadzenie procesów produkcyjnych w sposób zrównoważony, wydajny i niezawodny za pomocą cyfrowych, sieciowych rozwiązań w zakresie automatyzacji? Skorzystaj z naszej wiedzy i rozwiązań w zakresie technologii hydraulicznych, komunikacji przemysłowej i automatyzacji procesów. Niezawodnie towarzyszymy Ci na cyfrowej drodze, oferując koncepcje i produkty cyfrowe.
Niezależnie od tego, czy chodzi o żywność i napoje czy też farmaceutyki i biotechnologię – czystość i higiena są kluczowe dla bezpiecznej produkcji wysokiej jakości produktów. Dodatkowo rośnie presja gospodarcza: obok niezmiennie wysokiej jakości, rynek wymaga coraz większych ilości produkcyjnych przy jednoczesnym dążeniu do maksymalnej indywidualności i różnorodności. Dotyczy to zarówno produktów farmaceutycznych, jak i żywności. Z pomocą inteligentnych i skoordynowanych rozwiązań automatyzacyjnych można osiągnąć oba te cele. Skorzystaj z naszego interdyscyplinarnego doświadczenia w zakresie automatyzacji i układów hydraulicznych. Bürkert oferuje Państwu kompleksowe techniczne know-how oraz odpowiednie rozwiązania systemowe i produktowe dla indywidualnych i standardowych zastosowań.
W jaki sposób inteligentna automatyzacja może zwiększyć wydajność przy jednoczesnym zapewnieniu jakości produktów? Porozmawiaj z ekspertami Bürkert o idealnym rozwiązaniu dla Twoich produktów.
Która koncepcja automatyzacji jest optymalna dla Ciebie?
Przyszłościowa automatyzacja sprawia, że produkcja żywności lub farmaceutyków jest bezpieczniejsza, bardziej przewidywalna i wydajniejsza. Która koncepcja odpowiada Twoim wymaganiom? Poznaj zalety i najlepsze rozwiązania tych koncepcji:
Systemy do produkcji żywności lub farmaceutyków muszą być wydajne, bezpieczne i higieniczne. Aby zagwarantować przetwarzanie cennych tworzyw bez pozostałości i zanieczyszczeń krzyżowych, stałą jakość produktu i nie ryzykować przestojów, niezbędny jest cyfrowy monitoring procesu. Najłatwiejszym sposobem są zdecentralizowane rozwiązania w zakresie automatyki, które lokalnie mogą sterować inteligentnymi komponentami i szybko reagować. W celu zapewnienia optymalnego dopasowania takiej technologii zaworów krótkodystansowych do istniejącej koncepcji maszyny lub instalacji służymy obiektywnym doradztwem i mamy gotową ofertę neutralnych rozwiązań. Redukujemy wtedy do minimum wszystko, bez czego można się obejść: złożoność, ryzyko i nakłady natury inżynierskiej. Służymy pomocą.
Bez względu na to, czy chodzi o produkcję farmaceutyków, czy artykułów spożywczych – higiena, bezpieczeństwo i stała monitorowalność są czynnikami o najwyższym znaczeniu. Cele te można osiągnąć na przykład poprzez automatyzację rozdzieloną instalacji lub maszyny. Rozwiązanie takie sprawdza się zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących instalacji i nie musi być skomplikowane. Firma Bürkert wesprze Cię optymalnie dopasowanymi i kompaktowymi rozwiązaniami, które zostaną dopasowane do istniejących struktur i które są elastyczne – w końcu już dziś trzeba myśleć o jutrze i uwzględniać przyszłe kroki innowacyjne w kontekście cyfryzacji. Dowiedz się, jak połączyć nasze różnorodne komponenty i po prostu połączyć wyspy zaworowe, szafy sterownicze i zawory procesowe w jeden system automatyki. Doradzamy obiektywnie, neutralnie i z dużym doświadczeniem.
Integracja systemu bez barier dzięki komunikacji między protokołami
Pomagamy zaplanować indywidualną infrastrukturę do automatyzacji aplikacji hydraulicznych i połączyć inteligentne rozwiązania z interfejsami komunikacyjnymi. Kładziemy duży nacisk na interoperacyjność. W automatyce odpowiednie know-how jest kluczem do sukcesu, tj. produktów o wysokiej dostępności i gwarantowanej jakości.
Uniwersalny i inteligentny: IO-Link to globalnie standaryzowana technologia komunikacji z czujnikami i elementami wykonawczymi. Jest ona zaliczana do komunikacji przemysłowej typu fieldbus (magistrale polowe). Dowiedz się więcej o IO-Link.
IO-Link, niezależny od sieci magistralowej typu fieldbus protokół komunikacyjny, umożliwia podłączenie urządzeń polowych, np. czujników ciśnienia i temperatury lub elementów wykonawczych, do nadrzędnego sterownika poprzez master IO-Link za pomocą połączenia punkt-punkt.
W tym filmiku pokazujemy, jak łatwo i elastycznie można zintegrować urządzenia IO-Link ze wszystkimi dostępnymi na rynku standardowymi magistralami fieldbus i systemami automatyki oraz jak można wykorzystać inteligentną architekturę do generowania wielu istotnych informacji diagnostycznych i sterujących w sieci IO-Link.
Proste w obsłudze sieci przemysłowe: ASI to skrót od Actuator Sensor Interface i łączy dolny poziom pola w sposób ekonomiczny i niezawodny. Poznaj lepiej ASI.
AS-Interface (ASi) służy do komunikacji w ramach automatyzacji i jest uzupełnieniem konwencjonalnych standardowych systemów magistrali polowych. Dzięki ASi różne urządzenia polowe, takie jak czujniki i siłowniki, mogą być zintegrowane z systemem sterowania na najniższym poziomie automatyzacji. Na praktycznych przykładach z głowicami sterującymi i zaworami elektromagnetycznymi przedstawimy zalety systemu i pokażemy, w jaki sposób można łatwo połączyć wszystkie urządzenia w polu. Dowiedz się więcej na temat ASi z naszego filmiku.
Otwarty standard „EtherNet Industrial Protocol” (w skrócie EtherNet/IP) nadaje się do przesyłania danych cyklicznych i acyklicznych w sieciach przemysłowych. EtherNet/IP w szczegółach.
EtherNet/IP jest bardzo popularną, opartą na sieci EtherNet magistralą polową typu fieldbus służącą do wdrażania standardowej technologii EtherNet w automatyce przemysłowej. Jak działa EtherNet/IP i jakie możliwości oferuje? Nasz film wideo w praktyczny sposób pokazuje, jak podłączyć podsieć do sieci w polu i jakie funkcje bezpieczeństwa, takie jak hot-swap, prowadzą do zwiększenia niezawodności procesu.
Technologia ta jest częścią przemysłowej komunikacji EtherNet i stanowi uzupełnienie technologii Profibus dla aplikacji wymagających szybkiej transmisji danych. Profinet jest koncepcją modułową. Dowiedz się więcej o Profinet.
Bezpieczny i szybki standard komunikacyjny w sieciach przemysłowych, PROFINET, jest szczególnie odpowiedni dla aplikacji, które charakteryzują się dużą infrastrukturą lub wysokim stopniem automatyzacji. Ale jak dokładnie działa PROFINET? Jakie są zalety systemu modułowego? W naszym filmie wideo przedstawiamy cenne wskazówki dotyczące bezpiecznej integracji na praktycznych przykładach, jak np. integracja przepływomierza masowego.
Modbus był jedną z oryginalnych sieci w formie RS232 i RS485, a obecnie został zintegrowany z TCP. Była to jedna z pierwszych dostępnych sieci EtherNet i do dziś jest szeroko stosowana jako bardzo prosta i ekonomiczna sieć. Na filmie pokazujemy, jak szybko można zintegrować komponenty takie jak czujniki temperatury, wykorzystując standardową topologię gwiazdy i łączność cyfrową poprzez Modbus TCP.
EtherCAT jest siecią, która jest obecnie szeroko stosowana, szczególnie tam, gdzie stawia się na wysokie prędkości i wymagania deterministyczne w stosunku do sieci EtherNet. Dowiedz się więcej o EtherCAT z naszego filmu wideo.
W tym filmie wideo na temat łączności cyfrowej dowiesz się o zaletach i cechach szczególnych EDIP oraz magistrali Bürkert BUS. EDIP to skrót od Efficient Device Integration Platform (Platforma do efektywnej integracji urządzeń). Sama nazwa zawiera już definicję tej sieci. Pełnowartościowa magistrala typu fieldbus została zaprojektowana jako jedyna w swoim rodzaju platforma łącząca wszystkie urządzenia firmy Bürkert.
Integracja sieciowa: konfiguracja, parametryzacja i konserwacja może być dziecinnie prosta
Pojęcie „Industrie 4.0“ otwiera nowy etap industrializacji, w którym procesy przemysłowe będą powszechnie sterowane cyfrowo. Nasze przedsiębiorstwo wspiera ten rozwój poprzez naszą platformę EDIP (Efficient Device Integration Platform), stanowiącą inteligentną sieć sięgającą aż do poziomu czujników i siłowników.
Oto niewielki przekrój zadowolonych klientów, z którymi współpracujemy
Jesteś zainteresowany indywidualnymi rozwiązaniami lub szczegółowym doradztwem technicznym? Nasi eksperci w Systemhaus czekają na Twoje pytania.
Duits & Lauret
Duits & Lauret to holenderski browar specjalizujący się w produkcji piwa w pobliżu Utrechtu. Dowiedz się, jak doświadczenie firmy Bürkert w zakresie automatyzacji przyczynia się do wzrostu jakości i wydajności produktów.