Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
contact bubble
Individuální řešení

Czy chcesz wspólnie z nami opracować i zrealizować indywidualne rozwiązanie?

 Ordynacyjny

 E-Mail

 

Formowanie wtryskowe

Gotowe części z tworzywa sztucznego dzięki modułowej platformie sterowania procesami

Zalety i korzyści:

  • Kompaktowa konstrukcja
  • Bezpieczeństwo
  • Wytrzymałość
  • Skrócony czas trwania cyklu

Produkcja gotowych do użycia części z tworzywa sztucznego jest dużym wyzwaniem w formowaniu wtryskowym. Typowe przykłady to ramy ekranów LCD, obudowy telefonów komórkowych i laptopów lub też artykuły techniczne. Istotny wkład wnosi zróżnicowana regulacja temperatury narzędzia do formowania wtryskowego. Tylko ta technologia umożliwia wytwarzanie części z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości wykończenia powierzchni pod względem połysku i faktury, bez wypaczeń, zgodnie z wymiarami i bez linii zgrzewu.

Wymagania

Szybkie zmiany między wysokimi (ok. 180–200°C w fazie wtrysku) a niskimi temperaturami (80–120°C) stanowią istotny techniczny wymóg procesu regulacji temperatury. Oczywiście powinny one następować przy najkrótszym możliwym czasie trwanie cyklu. Cel ten można osiągnąć poprzez umieszczenie stacji przełączania zaworów blisko narzędzia, przez co przy przełączaniu z ciepłego na zimne musi być wymieniana tylko bardzo mała ilość wody. Modułowa platforma sterowania procesami spełnia te wymagania.

Zróżnicowana, umieszczona blisko narzędzia regulacja temperatury części wtryskowych z tworzywa sztucznego

Application Injection Moulding Scheme

Inne przykłady zastosowania naszej modułowej platformy sterowania procesami:

Zautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowegoZautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowego

Jakość wyników końcowych jest zawsze kwestią pierwszoplanową – niezależnie od tego, czy obsługujesz, a może produkujesz systemy odlewania aluminium (odlewanie ciśnieniowe, kokilowe). Precyzyjnie dopasowane chłodzenie odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Firma Bürkert oferuje najnowocześniejsze technologie do regulacji mediów chłodzących. Obsługujemy wszystkie wymagane poziomy złożoności – od dostawy pojedynczych zaworów, siłowników i czujników, poprzez kompaktowe i zautomatyzowane rozwiązania systemowe, aż po kompletne szafy na media.