Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
contact bubble
Individuální řešení

Czy chcesz wspólnie z nami opracować i zrealizować indywidualne rozwiązanie?

 Ordynacyjny

 E-Mail

 

Ekstruzja żywności

Optymalna jakość produktu zapewniona dzięki modułowej platformie sterowania procesami

Zalety i korzyści:

  • Umiejscowienie blisko ekstrudera
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji
  • Wysoka trwałość
  • Modułowa budowa ułatwiająca serwisowanie

Ekstruzja jest głównym punktem wielu procesów produkcji produktów spożywczych i pasz. Ekstrudery ugniatają, mieszają, gotują i porcjują na przykład płatki zbożowe, płatki kukurydziane, makaron, teksturowane proteiny, ryż witaminizowany czy pokarm dla zwierząt domowych. Oprócz dopracowanej technologii i gruntownej wiedzy na temat procesu kluczowym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania jest temperatura.

Wymagania

Dla zapewnienia stabilności produktów pod względem jakości, konsystencji i smaku konieczna jest dokładna i powtarzalna regulacja temperatury. Na przykład proces gotowania musi zawsze odbywać się w dokładnie tych samych warunkach. W większości przypadków wybiera się między kilkoma recepturami produktów, dlatego wymagane jest elastyczne ustawianie i niezawodne automatyzowanie regulacji temperatury procesu. Ponadto istotnym celem w całym procesie jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa eksploatacji i produktu oraz efektywności energetycznej. Solidna technologia zaworów w modułowej platformie sterowania procesami spełnia te wymagania.

Applicaton Extrusion Food

Kontrolowana regulacja temperatury na przykładzie ekstrudera

Inne przykłady zastosowania naszej modułowej platformy sterowania procesami:

Zautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowegoZautomatyzowane i indywidualne rozwiązania chłodnicze w systemach odlewania ciśnieniowego

Jakość wyników końcowych jest zawsze kwestią pierwszoplanową – niezależnie od tego, czy obsługujesz, a może produkujesz systemy odlewania aluminium (odlewanie ciśnieniowe, kokilowe). Precyzyjnie dopasowane chłodzenie odgrywa w tym przypadku ważną rolę. Firma Bürkert oferuje najnowocześniejsze technologie do regulacji mediów chłodzących. Obsługujemy wszystkie wymagane poziomy złożoności – od dostawy pojedynczych zaworów, siłowników i czujników, poprzez kompaktowe i zautomatyzowane rozwiązania systemowe, aż po kompletne szafy na media.