Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
contact bubble
Individuální řešení

Czy chcesz wspólnie z nami opracować i zrealizować indywidualne rozwiązanie?

 Ordynacyjny

 E-Mail

 

Ulepszona regulacja przepływu w pneumatycznych systemach przenośnikowych

Nieskomplikowane, elastyczne i wydajne rozwiązanie dla wspomagania pneumatycznego z regulatorem przepływu typu 8750

Zalety i korzyści

  • Bezpieczeństwo procesów: maksymalna ochrona przenoszonego produktu, minimalne zużycie instalacji rurowej
  • Większa produktywność: większa przepustowość przy mniejszych nakładach na konserwację
  • Łatwa instalacja: kompletny system składający się z czujnika przepływu, pozycjonera i zaworu regulacyjnego do regulowania strumienia przepływu
  • Większa elastyczność: szybka i precyzyjna adaptacja do różnych ciśnień, warunków i produktów

W wielu branżach wspomaganie pneumatyczne przynosi korzyści, takie jak elastyczność systemu i brak ruchomych części. Konieczne jest prawidłowe sterowania takimi systemami, aby zachować wydajność i jakość produktu znajdującego się na linii. Dostarczenie tak skutecznych systemów sterowania procesami wymaga zrozumienia technologii i samej branży.

Wyzwania i potrzeby

W przenoszeniu pneumatycznym należy stawiać czoła wyzwaniom, co pozwoli na jak najlepsze spełnienie potrzeb użytkownika. Obejmują one elastyczne przenoszenie, ostrożne postępowanie z najróżniejszymi materiałami sypkimi, kompensację wycieków i możliwość nieskomplikowanej modernizacji.

pneumatisches Fördern

Elastyczny transport produktu

Elastyczne przenoszenie produktu jest korzystne z wielu powodów. Jeśli przykładowo konieczne jest przełączanie pomiędzy różnymi liniami lub przewodami transportującymi, wymagany jest elastyczny przepływ powietrza podczas regulacji ciśnienia transportowego. Ponadto wymagana jest elastyczna regulacja przepływu powietrza, w przypadku gdy różne produkty mają zmienne wymagania i właściwości. Na początku i na końcu procesu transportowania system regulacji musi reagować elastycznie, gdyż konieczne są wyższe poziomy ciśnienia. Elastyczności wymaga również transport z wykorzystaniem innych gazów niż powietrze, np. z argonem, azotem czy tlenem.

Nieskomplikowana modernizacja

Zastosowanie przenoszenia pneumatycznego stanowi rozsądną inwestycję w rozwiązanie odpowiednie do przeznaczenia. Zapewnia wgląd we wszystkie dane procesowe, stanowiąc jednocześnie rozwiązanie zapobiegające blokowania przewodów dzięki metodzie transportu bypass.

Typowe trudności przezwyciężone

Nasze produkty do przenoszenia pneumatycznego odpowiadają niektórym z wyzwań pojawiających się w przypadku urządzeń obsługiwanych ręcznie lub tych najbardziej zaawansowanych. Urządzenia obsługiwane ręcznie są bardzo mało elastyczne, wymagają zbyt wiele pracy manualnej, z czym wiąże się możliwość popełnienia błędów. Również najbardziej zaawansowane urządzenia są nieelastyczne i już na wstępie wymagają szczegółowego zaprojektowania. Poza tym kalibracja elektroniki sterującej jest skomplikowana. Nasz regulator przepływu typu 8750 eliminuje wszystkie te wady.

Typ 8750

Regulator przepływu cieczy, system regulacji przepływu do gazów

Typ 8750
  • Niezawodna i zautomatyzowana regulacja przepływu na miejscu
  • Stabilna regulacja wartości zadanej, niezależnie od wahań ciśnienia
  • Konfigurowane funkcje alarmu (monitorowanie ciśnienia)
  • Łatwy rozruch poprzez ręczny wybór wartości zadanej na wyświetlaczu
  • Możliwość zaprogramowania kompensacji ulatniającego się powietrza dla systemów transportu przepływu gęsto-fazowego

W celu sprostania indywidualnym wyzwaniom opracowujemy i wdrażamy wspólnie z użytkownikiem idealnie dopasowane rozwiązanie w jednym z naszych Systemhaus.

Moja lista do porównania