Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
  • Biuro główne
  • Siedziba
  • Systemhaus
  • Dystrybutor
  • Urząd
  • Roślina
  • Centrum logistyczne
bürkert
 

Przepływomierz SAW w wersji Ex

Cenione przepływomierze FLOWave marki Bürkert są obecnie dostępne również w wersji Ex. Higieniczny pomiar bez stykających się z medium elementów czujnika w rurze jest możliwy także w strefach Ex wśród palnych rozpuszczalników takich jak alkohole, np. w produkcji farmaceutyków, artykułów spirytusowych, półprzewodników i lakierów.

Dla bezpieczeństwa procesu także przy częstych zmianach produktu muszą być dotrzymane wytyczne dotyczące jakości i wytwarzania oraz dokumentowane parametry produkcji. Właśnie dla procesów produkcyjnych w warunkach zagrożenia wybuchem Bürkert Fluid Control Systems oferuje swój przepływomierz FLOWave typu 8098 również w wersji Ex strefa 2 z certyfikatem ATEX.

To kompaktowe i lekkie urządzenie mierzy przepływ niezależnie od przewodności medium i sprawdza się przy pomiarach czystej wody i alkoholu. Dzięki temu może być stosowane w procesie produkcji farmaceutyków, artykułów spirytusowych, jak również lakierów i farb. Czujnik przepływu mierzy dodatkowo temperaturę i współczynnik gęstości, co umożliwia np. w procesach płukania szybko i pewnie rozpoznać zmianę medium. Urządzenie wspiera autorską platformę marki Bürkert EDIP przy prostej cyfrowej integracji z systemem sterowania.

Higieniczny pomiar dzięki technologii SAW

Przepływomierz pracuje wykorzystując technologię fal powierzchniowych SAW (Surface Acoustic Waves). W tej metodzie pomiaru z wykorzystaniem akustycznej fali powierzchniowej nie ma stref martwych ani elementów czujnika w rurze pomiarowej. Dzięki teamu procesy czyszczenia CIP i SIP przeprowadza się tak łatwo, jak w normalnym rurociągu, co obniża koszty eksploatacji. Wszystkie elementy stykające się z medium są wykonane ze stali szlachetnej. Czujniki spełniają zatem najwyższe standardy higieniczne i ułatwiają zatwierdzenie procesów produkcji albo czyszczenia.

Wiadomości

 

Moja lista do porównania