Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
bürkert
 

Nowe zawory procesowe z silnikiem elektrycznym marki Bürkert w procesie produkcji żywności

Bürkert Fluid Control Systems przedstawił dwa nowe zawory procesowe z silnikiem elektrycznym (typ 3360 & 3361), które stanowią ostatnią innowację przedsiębiorstwa, oferując precyzyjne rozwiązanie kontrolne bez użycia sprężonego powietrza. Zaprojektowane jak kompletna jednostka, nowe zawory zapewniają solidność, wysoką wydajność odpowiednią dla aplikacji stosowanych w przemyśle spożywczym i produkcji napojów, gdzie niezawodność, precyzja i czystość operacji są kluczowymi czynnikami.

Dla aplikacji, gdzie doprowadzenie sprężonego powietrza jest albo niemożliwe, albo niepożądane, zastosowanie zaworów z silnikiem elektrycznym może być rozwiązaniem prostym i wydajnym, połączonym z najwyższą precyzją i prostą obsługą. Nowe zawory są skonstruowane jako kompletna jednostka, szczególnie polecana dla aplikacji i higienicznych warunkach, a będąc w pełni kompatybilne z siłownikami serii ELEMENT, pozwalają zmienić istniejące systemy pneumatyczne w elektromotoryczne. 

Nowe zawory są dostępne albo jako zawory proste (typ 3361), zapewniające wysoką precyzję, albo jako zawory skośne (typ 3360) polecane do aplikacji bardziej powszechnych. w obu przypadkach konstrukcja zaworu jest identyczna z wypróbowanymi zaworami pneumatycznymi, które są znane ze swojej niezawodności i trwałości.

Zewnętrznie  korpus zaworu regulacyjnego ma wbudowaną diodę LED, która wskazuje stan zaworu i jest widoczna z każdej strony. Dodatkowo zamontowany jest mechaniczny pozycjoner, który pokazuje dokładną pozycję zaworu niezależnie od systemów elektrycznych i pracuje również w przypadku awarii zasilania.

Siłownik może być opcjonalnie wyposażony w moduł HMI, który ma solidny wyświetlacz i przyciski do konfigurowania ustawień zaworu. Zawory mogą być też podłączone do sieci automatycznej, albo dla bardziej podstawowej aplikacji, HMI może zostać wykluczone i fundamentalne funkcje zaworu są sterowane via serię czterech przełączników DIP i dwóch przycisków znajdujących się pod wieczkiem na górze zaworu.

Komunikacja z nowymi zaworami kontrolnymi odbywa się przez łącze serwisowe, które uaktywnia oprogramowanie COMMUNICATOR do konfigurowania wyjść, wykrywania usterek i uaktualniania oprogramowania. Dostępne są również opcjonalnie komunikatory fieldbus, takie jak Ethernet/IP, Modbus i Profinet.

Opcjonalnie dostępna jest funkcja zapewniająca bezpieczne położenie zaworu w razie awarii zasilania, a trwające procesy są zatrzymywane z minimum zakłóceń. SAFEPOS energy pack pozwala na automatyczne ustawianie zaworu do określonej z góry pozycji, od otwartej do zamkniętej i pośrednich. Ta zewnętrzna bateria, której czas trwałości określany jest na równo 10 lat, jest stale monitorowana, a jej wyniki mogą być monitorowane przez połączenie sieciowe.

Najnowsze zawory elektromotoryczne marki Bürkert  oferują najszybsze działanie, higienę i precyzyjną regulację na rynku, bez dodatkowych kosztów albo komplikacji związanymi z liniami sprężonego powietrza, jak w przypadku zaworów pneumatycznych.

Please see below for the downloadable versions of this PR and find the high-res images here.

New electromotive process valves from Bürkert deliver precision alternative for food applications

New electromotive process valves from Bürkert deliver precision alternative for food applications

186.94 KB

New electromotive process valves from Bürkert deliver precision alternative for food applications

New electromotive process valves from Bürkert deliver precision alternative for food applications

186.92 KB

For more information on this latest innovation, visit the Bürkert website, www.burkert.co.uk or contact Helen Christopher, Marketing Manager by email: helen.christopher@burkert.com, by phone +44 (0) 1285 648 720, or fill in the form attached below.

Formularz

Formularz kontaktowy Sprzedaż

Moja lista do porównania