Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /2
  • Biuro główne
   Burkert-Contromatic G.m.b.H Austria - Oddzial w Polsce
   Branch-Office of Austria
   Bernardynska street 14 a
   PL-02-904 Warszawa
   Telefon +48 22 840 60 10
   Telefaks +48 22 840 60 11
   e-mail ohrexreg@ohrexreg.cy
  • Biuro główne
   Burkert Austria GmbH
   Diefenbachgasse 1-3
   A-1150 Vienna
   Telefon +43 1 8941333
   Telefaks +43 1 894 1300
   e-mail vasb@ohrexreg.ng
 • Biuro główne
 • Siedziba
 • Systemhaus
 • Dystrybutor
 • Urząd
 • Roślina
 • Centrum logistyczne
bürkert
We make ideas flow.
We make ideas flow.

Graficzne programowanie monitoringu procesu i zdecentralizowanej regulacji

Bürkert prezentuje całkowicie nowe możliwości dla automatyzacji i monitorowania

Pojęcie „Industrie 4.0“ oznacza nową erę industrializacji, w której procesy przemysłowe będą powszechnie sterowane cyfrowo. Bürkert wspiera ten rozwój poprzez platformę EDIP (Efficient Device Integration Platform), umożliwiającą osieciowanie aż do poziomu czujników / siłowników. Dzięki modułom I/O możliwa jest integracja wszystkich czujników / siłowników w jedną sieć EDIP. Dodatkowo graficzne oprogramowanie f(x) oferuje prawie nieograniczone możliwości regulacji zgodnie z potrzebami użytkownika.

EDIP łączy i standaryzuje Hardware, Software i komunikację produktów Bürkert. Modułowa nadbudowa platformy pozwala na dopasowanie urządzeń do indywidualnych warunków i skraca czas dostaw. Poza tym dodatkowym bonusem jest interfejs łączący produkty, który wraz z komfortowym wyświetlaczem pozwala na szybsze i ułatwione podłączenie, a także nieskomplikowane przenoszenie i gwarantuje zabezpieczenie ustawień urządzenia.  

Włączenie wszystkich wartości wejściowych i wyjściowych

Dzięki wprowadzeniu modułów I/O typu ME24 oraz graficznego programatora f(x) typu 8922 użytkownik, oprócz znanych już zalet platformy EDIP, do dyspozycji ma również całkowicie nowe możliwości automatyzacji i monitorowania procesów. Liczba wartości wejściowych i wyjściowych nie ogranicza się tylko do fizycznie dostępnych możliwości łączenia. Wszystkie urządzenia bazujące na EDIP, połączone przez tę samą sieć, wykorzystywane są jako dalsze kanały wejść i wyjść. Dodatkowo wszystkie czujniki / siłowniki z sygnałem analogowym i cyfrowym mogą być włączone do takiej sieci poprzez moduły I/O. Moduły te stosowane są do Systemu Analizy Online typu 8905 w procesie przygotowania wody oraz do regulatorów masowych przepływu i przepływomierzy masowych typu 8741, 8742, 8746.

Możliwość zaprogramowania każdej funkcji

Wcześniej w niektórych urządzeniach do dyspozycji były tylko funkcje statyczne, obecnie dzięki użyciu prostego graficznego programatora f(x) możliwa jest realizacja dowolnej funkcji i indywidualna regulacja przebiegu procesów, na przykład regulacja mieszania gazów, monitoring stanu i błędów. Dla lokalnego i indywidualnego dopasowania i optymalizacji procesów nie potrzeba sięgać za pomocą f(x) aż do systemu sterującego, co podnosi wydajność aplikacji oraz oszczędza czas i obniża koszty. Dzięki f(x) centralne sterowanie i komunikacja bus są odciążone, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo w razie awarii i dostępność całej aplikacji. Graficzne oprogramowanie należy postrzegać zawsze jako wsparcie, a nie jak zamiennik systemu operacyjnego. Istnieje także możliwość stworzenia za pomocą f(x) samowystarczalnego, zdecentralizowanego systemu do szybkiej, prostej i ekonomicznej obsługi indywidualnych rozwiązań.

Moja lista do porównania