Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
  • Biuro główne
  • Siedziba
  • Systemhaus
  • Dystrybutor
  • Urząd
  • Roślina
  • Centrum logistyczne
bürkert
 

Bürkert przedstawia elastyczną alternatywę – zawory napędzane elektrycznie

Przez nową grupę zaworów napędzanych elektrycznie Bürkert rozszerza spektrum komponentów do kontroli przepływu. Nowe formy zaworów pozwalają na oszczędność pracy i energii. Charakteryzują się bardzo delikatna linią i znikomą histerezą przy regulacji strumienia
przepływu.

Drukuj

W przypadku nowych zaworów kompaktowych Bürkert zależnie od średnicy nominalnej wchodzą w grę dwie różne koncepcje napędów: zawory z napędem linearnym o średnicy DN2 do DN6 (typ 3270 zawór odcinający; typ 3280 zawór proporcjonalny). Dla dużych średnic DN8 do DB25 oferowane są zawory z napędem obrotowym: zawór odcinający (typ 3275) i zawór proporcjonalny (typ 3285). W przypadku zaworów z napędem linearnym zasilanie doprowadzone jest od dołu. Zawory te wykazują dużą szczelność oraz krótkie czasy działania. Z kolei zawory z napędem obrotowym, zasilane od góry, są niewrażliwe na ciśnienie. W rozwoju prac nad nowymi zaworami z napędem Bürkert położył nacisk na kompaktową budowę, nawet w przypadku zaworów o dużej średnicy. Typy 3270 i 3280 mieszczą się w zwartym korpusie i rozmiarach 137 mm x 55mm x 64 mm (HxBxT). Dla typów 3275 i 3285 istnieją trzy rozmiary, ze względu na ich dużą średnicę. Materiał obudowy zaworu to mosiądz lub stal szlachetna.

Technika ze specyficznymi zaletami

Nowe zawory z napędem stanowią alternatywę dla znanych elektrozaworów dla mniej dynamicznych aplikacji, w których nie ma wymogu czasu reakcji mierzonego w milisekundach. W porównaniu do innych produktów dostępnym na rynku zawory Bürkert napędzane elektrycznie są bardzo dynamiczne, a ich czas zamykania wynosi 2,5 s (ok. 4 s  przypadku zaworów o dużych średnicach). Ich zaletą jest niewątpliwie niskie zużycie energii (moc sterowania otwieraniem zaworu jest znikomo mała) i precyzyjna regulacja dzięki doskonałemu napędowi. Dodatkowo osiągają one w porównaniu do elektrozaworów z tą samą średnicą wyższy współczynnik przepływu. Swoje zastosowanie znajdą w przypadku gazów zapalnych i przy ciśnieniu do 3 bar, w przypadku gazów neutralnych i cieczy do 6 bar. Z uszczelnieniem z FKM lub NBR oraz korpusem z polifenylensulfidu i polikarbonatu są wyjątkowo trwałe. Można je stosować w temperaturze zewnętrznej od -10 do 60 °C oraz przy temperaturze medium od 0 do 70 °C.

Komunikacja w przyszłości

Zawór można podłączyć do zasilania poprzez popularną w sprzedaży standardową wtyczkę M12 (8Pin).

Zintegrowana elektronika upraszcza uruchomienie, a dodatkowe sterowanie elektroniczne jest zbędne. W przyszłości będą dostępne także bardziej rozbudowane wersje zaworów proporcjonalnych: z pozycjonerem (do komunikacji Feldbus i ze zintegrowanym systemem pomiarowym) oraz z regulatorem (bazującym na pozycjonerze, ale z dodatkowymi wyjściami dla czujników).

Obie rozbudowane wersje zaworów z napędem wiążą się konsekwentnie z koncepcją platformy EDIP (Efficient Device Integration Plattform), stanowiącej nową jakość tzw. Industry 4.0. Platforma EDIP łączy w sobie wiele funkcji, urządzeń HMI i inne innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają integrację między systemami.

Moja lista do porównania