Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
  • Biuro główne
  • Siedziba
  • Systemhaus
  • Dystrybutor
  • Urząd
  • Roślina
  • Centrum logistyczne
bürkert
 

Trwałe, bezgłośne i energooszczędne – zawory z elektroniką Kick and Drop

W naszej ofercie zaworów elektromagnetycznych prezentujemy rozwiązania z podwójną cewką i elektroniką Kick and Drop. Rozwiązania te wyróżniają się nie tylko bezgłośnym trybem działania, lecz również spełniają nawet najwyższe wymagania elektromagnetycznej kompatybilności ( z ang. electromagnetic compatibility EMC).

Drukuj

W przypadku elektroniki Kick and Drop (KD) cewka jest najpierw intensywnie wzbudzana impulsem wysokiego napięcia celem wytworzenia dużej siły rozruchu potrzebnej do otwarcia zaworu. Po kilku milisekundach elektronika przełącza się w elektrooszczędny tryb czuwania. To drastycznie zmniejsza pobór mocy. Dzięki niskiemu zużyciu energii, maksymalne samonagrzewanie zaworu jest niższe, co minimalizuje osady i zwapnienia oraz znacznie wydłuża okres użytkowania. W przeciwieństwie do normalnie stosowanego sterowania z modulacją szerokości impulsu ( z ang. pulse-width modulation PWM), elektronika KD nie generuje żadnych niepokojących dźwięków, nieprzyjemnych dla ludzi i zwierząt.

Zawory z elektroniką Kick and Drop spełniają założenia EMC

Do automatycznego sterowania przepływem cieczy szeroko stosowane są zawory z siłownikami elektromagnetycznymi. Aby cewki magnesów mogły wytworzyć dużą siłę rozruchu i zużywać przy tym mniej energii, są najczęściej sterowane przez elektronikę. Zwykle stosowana jest modulacja szerokości impulsu, jednak ta technologia stanowi źródło zakłóceń kompatybilności elektromagnetycznej. W dodatku wytwarza dźwięki, które ze względu na swoją częstotliwość mogą być odczuwane jako nieprzyjemne.  Do automatycznego sterowania przepływem cieczy szeroko stosowane są zawory z siłownikami elektromagnetycznymi. Aby cewki magnesów mogły wytworzyć dużą siłę rozruchu i zużywać przy tym mniej energii, są najczęściej sterowane przez elektronikę. Zwykle stosowana jest modulacja szerokości impulsu, jednak ta technologia stanowi źródło zakłóceń kompatybilności elektromagnetycznej. W dodatku wytwarza dźwięki, które ze względu na swoją częstotliwość mogą być odczuwane jako nieprzyjemne. 

Artykuł prasowy

Moja lista do porównania