Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
 • Biuro główne
 • Siedziba
 • Systemhaus
 • Dystrybutor
 • Urząd
 • Roślina
 • Centrum logistyczne
bürkert
 

Prezentujemy nowy radar – urządzenie do pomiaru napełnienia typ 8139 z technologią 80 GHz

Nowy typ 8139 jest naszym pierwszym urządzeniem z radarem 80 GHz do pomiaru stanu napełnienia cieczą.

Drukuj

Już od wielu lat oferujemy różne metody pomiaru i technologie, pozwalające monitorować wysokość napełnienia zbiorników magazynowych i kontenerów. Obok rotametrów i kamertonowych czujników poziomu do urządzeń pomiaru poziomu napełnienia z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych wlicza się również radary i sondy radarowe.

Nowa skala dzięki 80 GHz

„Nowy radarowy czujnik napełnienia typu 8139 uzupełnia naszą paletę czujników i wyznacza dzięki technologii 80 GHz nowe kryteria w obszarze pomiarów napełnienia“, podkreśla Manager Produktu Volker Erbe.

Jak funkcjonuje ciągły pomiar napełnienia zgodnie z metodą radarową

Radar-Füllstandmessgerät, das in einem Tank installiert ist und Radarwellen sendet.

Czujnik wysyła nieprzerwanie sygnał radarowy z częstotliwością 80 GHz. Sygnał ten odbija się od powierzchni medium wypełniającego zbiornik i jest odbierany przez sensor radarowy jak echo.

Specjalne algorytmy w elektronice czujnika przeliczają zmiany częstotliwości między wysyłanym i odbieranym sygnałem w wysokość napełnienia.

Zalety urządzenia w skrócie

✓  Pomiary nawet w trudnych warunkach procesowych
✓  Poprawiona dokładność pomiaru (± 1 mm)
✓  Zastosowanie w małych pojemnikach także dzięki mniejszym     przyłączom procesowym

Pomiar nawet w trudnych warunkach procesowych

Dotychczas trudne warunki procesowe ograniczały zastosowanie techniki radarowej. Dzięki nowej technologii wysokich częstotliwości i szczególnie wysokiej dynamice pomiaru 120 dB wiarygodny pomiar stanu napełnienia jest teraz możliwy nawet w przypadku cieczy skondensowanych i tworzących pianę oraz mediów o bardzo małych właściwościach refleksyjnych.

Ponadto rzadziej występują zakłócenia odbicia powodowane przez wbudowane komponenty niż w przypadku urządzeń pracujących w paśmie 26 GHz. Przykładowo wężownice chłodzące albo mieszadła w zbiornikach i pojemnikach nie są wykrywane ze względu na mniejszy stożek sygnału radaru.

100% większa dokładność

Dzięki zoptymalizowanemu sprzętowi i oprogramowaniu czujnika został osiągnięty precyzyjny pomiar. W przeciwieństwie do urządzeń radarowych pracujących w paśmie 26 GHz, osiągających dokładność ±2 mm, typ 8139 osiąga dokładność pomiaru nawet ±1 mm.

Idealny do małych zbiorników i pojemników

System antenowy w przypadku typu 8139 jest zintegrowany z przyłączem procesowym. Dzięki temu nie sięga tak daleko w głąb zbiornika, co zmniejsza strefę martwą w górnej części pojemnika.

Dzięki technologii 80 GHz powstaje wyższe skoncentrowanie sygnału, umożliwiające pomiar w bardzo małych pojemnikach. Dodatkowym atutem jest dostępność typu 8139 z przyłączem procesowym w rozmiarze ¾".

Wyższy level pomiaru stanu napełnienia dzięki urządzeniu radarowemu typu 8139.

Typ 8139

Radarowy miernik poziomu cieczy do zastosowań w przypadku agresywnych właściwości mediów aż po wymagania higieniczne.

Typ 8139
 • Ciągły pomiar poziomu napełnienia do 30 m, 4…20 mA, połączenie 2-przewodowe
 • Dostępne przyłącza procesowe: Antena z tworzywa sztucznego, gwint (G, NPT ¾ i 1 ½), kołnierz (DN50, DN100), zacisk (2")
 • Doskonałe ogniskowanie sygnału radarowego i wysoka dynamika pomiaru
 • Regulacja za pomocą wyświetlacza i przycisków oraz narzędzia PC-Tool z DTM.

Moja lista do porównania