Pneumatyczny napęd wychylny typ 2053 do zastosowań wymagających wysokiej higieny
Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
Bürkert - Blisko Ciebie
Urząd /4
  • Biuro główne
  • Siedziba
  • Systemhaus
  • Dystrybutor
  • Urząd
  • Roślina
  • Centrum logistyczne
bürkert
 

Pneumatyczny napęd wychylny typ 2053 do zastosowań wymagających wysokiej higieny

Pneumatyczny napęd wychylny typ 2053 umożliwia automatyczne uruchamianie zaworów kulowych oraz klapowych odcinających w obszarach wymagających wysokiej higieny. Więcej informacji o zaletach.

Nowy typ 2053 dodaje do aktualnego asortymentu napędów wychylnych marki Bürkert urządzenie o kompaktowej i cylindrycznej konstrukcji.

Ponadto wyróżnia się obudową ze stali nierdzewnej oraz wewnętrznym prowadzeniem powietrza sterującego pomiędzy jednostką sterującą a napędem. Dzięki temu napęd ten nadaje się nie tylko do zastosowań przy ograniczonej przestrzeni, ale ze względu na łatwe czyszczenie jest również predestynowany do wykorzystywania w branży spożywczej lub farmaceutycznej, w których kluczowe jest utrzymanie wyjątkowej higieny i czystości.

Sposób funkcjonowania napędu pneumatycznego

Napęd pneumatyczny 2053 umożliwia zautomatyzowane uruchamianie zaworów kulowych i klapowych zaworów odcinających. Liniowy ruch tłoka napędu jest przy tym przekształcany w ruch obrotowy wału napędu pod kątem 90°.

Z interfejsem zgodnym z normą oraz interfejsem ELEMENT

Dzięki zintegrowanemu interfejsowi zgodnemu z normą ISO 5211 można podłączać powszechnie stosowane zawory kulowe i klapowe zawory odcinające bezpośrednio do napędu.

Type 2053

Ponadto typ 2053 jest wyposażony w interfejs ELEMENT, dlatego jest kompatybilny z pozycjonerami i głowicami sterującymi Bürkert z serii typ 8691, 8692, 8693 oraz 8694. Dzięki temu nadaje się zarówno do kontroli pozycji, jak również do zastosowań regulacyjnych w ramach zdecentralizowanej automatyzacji, jak np. regulacja przepływu.

Twoje korzyści w skrócie

✓ Interfejs ELEMENT umożliwia zdecentralizowaną automatyzację
✓ Łatwa integracja dzięki zastosowaniu znormalizowanego interfejsu zgodnego z normą ISO 5211
✓ Predestynowany do zastosowań wymagających wysokiej higieny, łatwe czyszczenie dzięki obudowie ze stali nierdzewnej
✓ Potrzebuje niewielkiej przestrzeni dzięki kompaktowej konstrukcji

Dowiedz się teraz więcej o urządzeniu typ 2053.

Moja lista do porównania