Udostępnij pocztą e-mail
Nie wszystkie niezbędne pola zostały wypełnione
wyślij e-mail
bürkert
 

Nowe funkcje wyspy zaworowej AirLINE Ex Typ 8650

W ramach przeprojektowania wyspa zaworowa typu 8650 została wyposażona w nowe, nowatorskie funkcje. Dowiedz się więcej na temat nowości i korzyści, jakie z tego wynikają.

Wyspa zaworowa AirLINE Ex typ 8650 to modularny, elektropneumatyczny system automatyzacji do strefy zagrożenia wybuchem 1/21. Już od 2006 r. nasi klienci mogą polegać na tych wyspach zaworowych w zakresie sterowania złożonymi procesami i czynnościami produkcyjnymi w strefach zagrożenia wybuchem.

Po dokonanym przeprojektowaniu typ 8650 oferuje oprócz rozszerzonego zakresu temperatury oraz nowej konstrukcji również zmodyfikowany główny moduł pneumatyczny. W połączeniu z funkcją hot-swap nowe moduły dysponują wyższym natężeniem przepływu, przez co typ 8650 nadaje się do wielu różnych zastosowań.

Dodatkowo zaktualizowano dopuszczenia ATEX / IECEx wyspy zaworowej, dzięki czemu są zgodne z najnowszymi wymogami normy UE (IEC 60079 / Dyrektywy UE 2014/34/UE).

Większe bezpieczeństwo procesu dzięki monitorowaniu ciśnienia bezpośrednio na wyspie zaworowej

Nowe funkcje, takie jak np. czujniki ciśnienia lub przełączniki ciśnienia, które można bezpośrednio zintegrować, zapewniają wyższą niezawodność procesu dzięki sprawdzaniu statusu i monitorowaniu ciśnienia. Jeśli ciśnienie spadnie poniżej zdefiniowanej wartości granicznej lub przekroczy ją, zostaną uruchomione pewne działania (na przykład: komunikaty ostrzegawcze).

Większe bezpieczeństwo maszyny dzięki nowym funkcjom

Do zewnętrznego wyłączania związanego z bezpieczeństwem można zainstalować zawór pojedynczy typu 6518 na module zasilającym. Przez to można osiągnąć poziomy wydajności C (Performance Level C) zgodnie z dyrektywą maszynową EN 13849.

Typ 8650 mit Ventil Typ 6518

Wyspa zaworowa typu 6518 do zw. z bezpieczeństwem wyłączania w typie 8650

Pełna kompatybilność z Siemens SIMATIC ET 200iSP

Typ 8650 to jedyna wyspa zaworowa, która jest w pełnym zakresie, pod wzgl. oprogramowania i sprzętowym, kompatybilna z systemem wejścia/wyjścia Siemens SIMATIC ET 200iSP i można ją instalować w strefach zagrożenia wybuchem Ex 1/21.

Połączenie systemu wejścia/wyjścia Siemens z wyspą zaworową Bürkert zapewnia przy tym wyjątkowe korzyści w zakresie automatyzacji procesu. Jest to kompaktowy, kompletny system o dużej gęstości kanałów. Zapewnia to więcej miejsca w szafie sterowniczej, co umożliwia wbudowanie dodatkowych modułów pneumatycznych i elektrycznych.

Łatwe okablowanie dla elastycznej konfiguracji maszyny

Ponadto dzięki bezpośredniemu podłączeniu wyeliminowano konieczność okablowania pojedynczych zaworów, jak również okablowania systemu wejścia/wyjścia. Umożliwia to bardziej elastyczny układ maszyny oraz nieskomplikowaną przebudowę posiadanej instalacji.

Funkcje diagnostyczne są zintegrowane bezpośrednio w systemie sterowania procesem

Integracja w systemie sterowania procesem Siemens PCS7 jest łatwa. Wszystkie funkcje diagnostyczne są zintegrowane bezpośrednio w PCS7 i można je wygodnie ustawiać.

Funkcje diagnostyczne:

  • Wskazanie stanu przełączenia zaworu
  • Licznik cyklu przełączania
  • Wykrywanie przerwania przewodu i zwarć

Dzięki zintegrowanemu licznikowi cyklu przełączania można lepiej planować konserwację – dlatego można wymieniać zawory, zanim dojdzie do nieoczekiwanego zatrzymania maszyny.

Przegląd korzyści

✓ Pełna kompatybilność z Siemens SIMATIC ET 200iSP
✓ Możliwość bezpośredniej integracji przełącznika/czujnika ciśnieniowego
✓ Zintegrowane funkcje diagnostyczne, takie jak wykrywanie przerwania przewodu lub zwarcia
✓ Zawory do związanego z bezpieczeństwem wyłączania do Performance Level C
✓ Przyłącze do Fieldbus w strefie zagrożenia wybuchem Ex 1/21 przez PROFIBUS DP

Typ 8650

AirLINE Ex – elektropneumatyczny system automatyzacji przeznaczony do użytkowania w strefach zagrożonych wybuchem

Typ 8650
  • Do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem (strefa 1/21)
  • Opracowane we współpracy z firmą Siemens
  • Elektronika sterująca za pośrednictwem PROFIBUS® DP-is, elektryczne funkcje I/O poprzez moduły Siemens SIMATIC ET 200 iSP™
  • NOWA REV.2 umożliwia zintegrowanie nowych funkcji, takich jak np. czujnik ciśnienia lub przełącznik ciśnieniowy

Moja lista do porównania